15.05.2024
Середа,17:24
Вітаю Вас Гість

Передвісники пологів у первородящих: «перші ластівки» від вашого малюка

Які провісники сповіщають про майбутні пологиРадість і хвилювання, нетерпіння і страх, щастя і втома - такі суперечливі почуття відчуває жінка на останніх термінах вагітності. Особливо хвилююче це час для тих, хто чекає першої дитини. Ходити вже важко, спати незручно, хочеться скоріше побачитися з малюком, швидше народити, але лякає невідомість і розповіді про родового болю. А тут ще й постійний питання від оточуючих: «Коли збираєшся народжувати?». Та їй і самій хотілося б дізнатися, от тільки як. Виявляється, зробити це не так вже складно. Досить уважніше стежити за зміною стану вагітної, і тоді помітити передвісники пологів у первородящих не становить праці.

Відомо, що характерні ознаки, що передують настанню пологів, з'являються у первородящих приблизно за місяць до закінчення вагітності. Звичайно, у кожної жінки це відбувається по-своєму, однак деякі закономірності при наближаються пологи все ж вдається виділити. І з'являються ці «вісточку» на певних термінах.

Передвісники пологів у первісток на 37 тижні

Хотілося б відразу відзначити, що на 37 тижні дитина вже не є недоношеним, тобто він готовий до появи на світло. До речі, двійні в середньому народжуються саме на цьому терміні. І ось вони, ці перші дзвінки:

  • 1. Починає опускатися живіт. Жінці при цьому стає легше дихати, так як матка більше не тисне на діафрагму. З іншого боку, опустилася сильніше матка тисне на сечовий міхур, тому вагітна незабаром буде частіше відчувати позиви до сечовипускання. Опущення живота видно і оточуючим: якщо раніше збільшений живіт був під самою грудьми жінки, то до кінця терміну між ним і грудьми може поміститися долоню.
  • 2. Деякі молоді мами відзначають, що на цьому терміні у них починаються так звані «простріли» в області лобка - різка, короткочасна біль. Нічого страшного в цьому немає - не потрібно забувати, що кістки тазу мають розширитися і пропустити дитину, і таким чином вони поступово готуються до пологів.
  • 3. Змінюється хода. Помічено, що вагітні на великих термінах ходять повільною, «гордої» ходою. Це відбувається за зміни центра ваги і збільшення площі.

Провісники пологів на 37, 38, 39, 40 тижня

Характерні ознаки 38 тижні

Дитина продовжує зростати, а пологи стають все ближче. На 38 тижні у первородящих з'являється щось новеньке:

  • З-за неохайного живота вагітної часто хочеться в туалет. Жінки скаржаться, що навіть вночі доводиться вставати кілька разів.
  • Іноді може з'являтися тягне, ниючий біль у попереку.

Передвісники пологів на 39 тижні

Отже, час йде, і ознак наближення довгоочікуваного дня стає все більше. Та й прояв їх стає більш помітним, важко пропустити:

  • 1. Приблизно в цей час у жінки починає різко змінюватися настрій і поведінку. Багато стикалися з так званим ефектом гніздування: начебто і пересуватися вже важко, і бажання щось робити немає, але жінка раптом починає робити прибирання, все навколо мити, чистити, деякі навіть роблять ремонт і перестановку меблів. Все це відбувається несвідомо. Організм відчуває, що скоро з'явиться новий чоловічок, і у вагітної на підсвідомому рівні з'являється бажання облаштувати житло.
  • 2. Тренувальні перейми - ще одні передпологові звісточки у первісток на 39 тижні. Вони мають і іншу назву - перейми по Брэкстону-Хікс. Це маткові скорочення, схожі на родові перейми, однак вони не стають об'ємними, між ними не скорочується час, і поступово вони припиняються. Помилкові сутички потрібні для того, щоб підготувати матку до головного - до пологів, тому вони і називаються тренувальними. Якщо перейми-вправи доставляють дискомфорт, можна прийняти теплу ванну або випити Но-шпу (за узгодженням з лікарем). Або, наприклад, просто лягти спати - після пробудження від маткових скорочень не залишиться і сліду. До речі, це відмінний спосіб визначити, тренувальні перейми або справжні: при родових заснути навряд чи вдасться.

Провісники швидких пологів у первісток

40 тиждень у первородящих жінок

Ось і настав хвилюючий час: до передбачуваної дати пологів залишився всього тиждень. Якщо малюк ще не народився, то чекати залишилося зовсім недовго. Передвісники пологів у первісток на 40 тижні вже явно дають зрозуміти, що дитині скоро доведеться покинути свій затишний будиночок. Прислухайтеся і придивіться до них:

  • 1. На цьому терміні у жінки змінюється апетит - часто їсти не хочеться зовсім. Втрата апетиту приводить до ще однією ознакою наближення пологів - втрати маси тіла. Відомо, що за час вагітності жінка додає більше 10 кг ваги, а перед самими пологами найчастіше втрачає 1,5-2 кг. Це легко пояснити: маляті вже тісно, тому в матці стає менше вод. Крім того, дуже велику вагу може перешкоджати нормальному протіканню пологів, тому організм позбавляється від усього зайвого.
  • 2. Як було сказано раніше, дитина до 40 тижня вже досить великий, і йому всередині стає тісно. З цієї причини більшість малюків в останні дні перед пологами практично не рухаються, ведуть себе дуже тихо і спокійно. Якщо це турбує молоду маму, можна зробити наступне: тихенько поплескати пальцями по животу, і, якщо карапуз не спить, він обов'язково відповість ласкавим поштовхом (а іноді і трохи хворобливим - малюк-то вже великий і сильний!). Звичайно, не варто забувати і про регулярні походи на прийом до гінеколога. До речі, тихі в останній тиждень маденцы можуть досить активно вести себе під час пологів.
  • 3. До пологів починає готуватися і та частина жіночого організму, яка дозволяє дитині утримуватися в матці протягом дев'яти місяців. Це шийка матки. Щоб дитина народилася, шийка матки під час пологів розкривається, а для цього їй потрібно попередньо стати більш м'якою і короткою. В процесі розм'якшення вона може і трохи відкритися - на 1-2 див Це зовсім не означає, що пологи вже почалися, але точно відомо, що чекати залишилося зовсім трохи. Готовність шийки матки і розкриття визначає лікар на огляді. Буває, що вже пора народжувати, а шийка не готова. На цей випадок існують медичні прийоми, що готують шийку матки до пологів.

Як змінюється стан первородящей жінки перед пологами

  • 4. А цей провісник пологів у первісток і повторнородящих може визначити тільки лікар. На огляді, коли жінка лежить на спині, лікар рукою може промацати, встала чи голівка дитини в малий таз. Якщо це вже сталося, значить, дитина скоро готовий народитися.
  • 5. Коли шийка матки стає більш м'якою і короткою, відходить слизова пробка - іноді вся відразу, а іноді по частинах. Вона може бути прозорою або жовтуватого відтінку, іноді з червоними прожилками. Пробка не дає інфекцій і хвороботворним мікроорганізмам проникати в матку. Тому, якщо пробка відійшла, не рекомендується плавати у водоймах і приймати ванну, краще користуватися душем, інакше є ризик інфікування. Однак буває і так, що пробка відходить тільки під час пологів, а іноді жінка і зовсім її не помічає.
  • 6. Досить частий провісник наближення перших пологів - розрідження стільця і навіть блювота. Не варто плутати це з харчовим отруєнням. Просто організм перед пологами допомагає прибрати зайве. Недарма в пологових будинках практично обов'язковою процедурою є клізма! Ця ознака з'являється за добу - дві до пологів.
  • 7. Бувають і інші сигнали швидких пологів, наприклад, виділення. Відбувається це найчастіше в кінці терміну вагітності. Жінка починає помічати, що з невідомої причини у неї намокає нижня білизна. Найімовірніше, почалося підтікання навколоплідних вод. Води не обов'язково виливається великим потоком, як показують це у фільмах, але навіть такі невеликі виділення свідчать про пошкодження навколоплідного міхура.

Якщо є хоч найменша підозра, що це води, необхідно негайно звернутися до лікаря, так як для немовляти є ризик інфікування. Крім того, зменшення кількості навколоплідної рідини може призвести до гіпоксії. Лікар при огляді визначить, чи виправдані побоювання пацієнтки, і потрібно лягати в лікарню.

Як виглядають навколоплідні води? Це рідина без кольору та запаху. Але буває, що води мають зеленуватий відтінок. Це може говорити про те, що дитині не вистачає кисню. Звичайно, іноді рідини виходить відразу багато. При цьому необхідно негайно звернутися в пологовий будинок, дитина може знаходитися в матці без рідини не більше шести годин. При відходженні вод ясно одне - поява малюка вже не за горами, так як підтікання або витікання навколоплідної рідини - це ознаки наближення швидких пологів. Переймів при цьому може не бути.

Як розпізнати пологи, огляд можливих провісників

  • 8. Головний провісник пологів у первісток і повторнородящих - регулярні, посилюються за відчуттями і стають все більш тривалими сутички. Якщо перейми почалися, жінку можна привітати: не більше ніж через добу вона зустрітися зі своїм малюком і стане мамою!

Вагітність протікає у кожної жінки по-різному. Навіть у однієї і тієї ж жінки повторні вагітності можуть розрізнятися. Тому зовсім не обов'язково, що всі перераховані ознаки вагітна жінка відчує одночасно. Зазвичай у первородящих спостерігаються не більше трьох провісників пологів. Іноді буває й так, що нічого особливого не спостерігається, просто в якийсь момент починаються перейми, і жінка народжує. Або ж вагітні в перший раз настільки хочуть побачитися з малюком, що будь-яка зміна стану розглядають як передвісник пологів.

Не так важливо, які передвісники пологів у жінки, і в якій кількості, головне - щоб вагітність і пологи протікали легко і спокійно, і в результаті на світло з'явився міцний здоровий дитина. Цього від всієї душі хочеться побажати всім жінкам!

Всього коментарів: 0
avatar