25.11.2024
Понеділок,11:09
Вітаю Вас Гість

Робота під час вагітності: обмеження і заборони

Робота під час вагітностіБільшість вагітних продовжують працювати до третього триместру, однак зароджується любов до дитини робить жінку більш обережною, уважною до своїх відчуттів. Але деякі майбутні мами не звертають увагу на тимчасові нездужання і продовжують працювати з тією ж інтенсивністю, що і до вагітності. У підсумку все починає дратувати, проекти розвалюються, щоденна праця не приносить задоволення. Тому робота під час вагітності повинна бути щадною, енергію і сили необхідно витрачати тільки на найвідповідальніші заняття.

Як поєднати роботу і вагітність

Деякі жінки, перебуваючи в положенні, досить часто погано себе почувають, їх мучить токсикоз, постійна втома, окрема категорія жінок практично всю вагітність проводить в лікарні на збереженні. Рішення про суміщення роботи і вагітності слід прийняти на підставі власного самопочуття. Іноді заради здоров'я свого і малюка кар'єру доводиться відкласти на майбутнє.

Якщо жінка продовжує працювати під час вагітності, її звички не можуть залишатися незмінними, необхідно засвоїти нові правила:

  • повноцінно харчуватися: приносити на роботу комплексний обід, а в якості перекусів - свіжі фрукти і овочі, горіхи, сухофрукти. Відмовитися від фастфудів і сумнівних продуктів;
  • при сидячій роботі робити невеликі перерви: походити, вийти на повітря подихати;
  • менше втомлюватися і не нервувати;
  • уникати важкої, виснажливої роботи.

Стан здоров'я вагітної та графік її роботи

Жінка в положенні не повинна розраховувати на які-небудь особливі привілеї. Не слід перекладати свої обов'язки на колег, постійно спізнюватися або взагалі нічого не робити, так як така поведінка викличе невдоволення оточуючих. Однак робота під час вагітності може дещо змінитися, так як жінці важко зберігати колишній ритм життя.

В обґрунтованих випадках можна звернутися до керівництва для переведення на більш щадний графік. Якщо ж стан здоров'я залишає бажати кращого, мучать токсикози, то повноцінно працювати практично не вдається. У цьому випадку бажано подумати про неповному робочому дні або переході на іншу роботу.

Відносини з керівництвом під час вагітності

Досить часто виникають випадки, коли роботодавці звістка про вагітність працівниці сприймають у багнети. Після цього починаються різні репресії на адресу вагітної: її намагаються звільнити, завантажують величезною кількістю справ, відправляють в тривале відрядження, навантажують фізично. Може послідувати відверту пропозицію про розрахунок за власним бажанням.

Всі ці та подібні випади щодо вагітної жінки абсолютно незаконні, допомогти в подібній ситуації може досвідчений юрист. Якщо вагітну все ж звільнили, то необхідно звернутися до трудової інспекції із заявою, після цього її обов'язково відновлять на колишнє місце роботи.

Однак у більшості майбутніх мам розбіжності з керівництвом не виникає, їм вдається досягти взаєморозуміння: вчасно відвідувати лікаря, брати відгули при поганому самопочутті. Юристи рекомендують повідомити керівництво про своє становище приблизно в другому триместрі, коли самопочуття стабілізується, а животик скоро неможливо буде приховувати.

Робота, яка при вагітності не рекомендується або заборонена

В очікуванні малюка жінці необхідно уважно ставитися до свого самопочуття, особливо на роботі. Тому ряд занять у цей період не рекомендується:

  • робота з хімічними речовинами;
  • тривале перебування стоячи (наприклад, робота офіціантки або перукаря);
  • тривале перебування перед комп'ютером: при роботі з ним бажано використовувати сучасні ЖК монітори або ноутбуки, а також стежити, щоб майбутня мама не піддавалася впливу сусіднього комп'ютера, поверненого до неї задньою стінкою.

Деякі види діяльності можуть бути небезпечні для виношування дитини і здоров'я матері, тому при вагітності вони заборонені законодавством:

  • підземні роботи, носіння тягарів, інтенсивна фізична праця;
  • робота в нічний час, надурочно, у вихідні дні;
  • поїздка у відрядження, особливо тривалі.

Виношування дитини - відповідальний період для жінки, який не завжди супроводжується фізичним комфортом. Нездужання мами можуть бути шкідливі майбутньому малюкові. Тому робота під час вагітності не повинна залишатися однією з головних турбот жінки, у неї тепер є більш важливі обов'язки. Однак якщо жінка вирішить поєднувати роботу і вагітність, їй необхідно виконувати свої обов'язки і не сподіватися на особливі привілеї.

Всього коментарів: 0
avatar