13.11.2018
Вівторок,09:41
Вітаю Вас Гість

Найчастіші наслідки абортів: чого чекати?

Частота ускладнень хірургічного аборту може досягати 40% з високим рівнем незавершених абортів.

Всі ускладнення можна умовно розділити на виниклі безпосередньо під час операції, що виникли в післяопераційному періоді і віддалені. До перших відносяться ускладнення , пов'язані безпосередньо з маніпуляцією, - розрив шийки матки і перфорація матки, а також гіпотонія матки з кровотечею і неповне видалення плідного яйця після вискоблювання. До післяопераційних ускладнень відносяться загострення запальних захворювань внутрішніх статевих органів, гематометра та плацентарний поліп.

Віддалені ускладнення (наслідки) хірургічного аборту різноманітні і чинять негативний вплив не тільки на репродуктивне здоров'я жінки, а й на весь її організм, що пов'язано як з хірургічним втручанням, так і з гормональними порушеннями, що виникають у відповідь на переривання вагітності. При стресі, яким є аборт для організму, відбувається порушення регуляції оваріально-менструальної функції.

У 8-42% випадків після штучного аборту виникають порушення менструального циклу. У жінок з 3 і більше штучними абортами в анамнезі доведено збільшення ризику розвитку дисгормональних захворювань (міома матки, гіперплазія ендометрію, ендометріоз) та раку молочної залози. Повторні штучні аборти можуть служити причиною патологічного перебігу клімактеричного періоду. Аборт робить негативний вплив на функціональний стан ендокринної, серцево-судинної, нервової та інших систем організму, може викликати психогенні розлади.

Пошкодження і рубцеві зміни внутрішнього зіву і цервікального каналу тягнуть за собою істміко-цервікальну недостатність і невиношування наступної вагітності. Пошкодження і дегенерація ендометрію з формуванням хронічного аутоімунного ендометриту призводить до порушення імплантації плодового яйця, появу синехій в матці - до виникнення аномалій розвитку плоду. Порушення прохідності маткових труб служить причиною безпліддя або виникнення позаматкової вагітності. Провідною ланкою у виникненні безпліддя є порушення посттравматичній регенерації, розвиток фіброзно-сполучної тканини і дистрофічних процесів, а також пошкодження рецепторного апарату ендометрію.

Наслідком аборту може стати ускладнений перебіг наступної вагітності: розвиток пізніх токсикозів, підвищення частоти загрози переривання і невиношування вагітності, слабкість пологової діяльності, ризик виникнення кровотеч у пологах, народження дітей з низькою масою тіла. Після аборту виникає ізоіммунізація при резус-несумісності. У 15-19% випадків можуть виникнути запальні захворювання матки і придатків, особливо у пацієнток з високим інфекційним ризиком.

У структурі причин материнської смертності аборт займає одне з провідних місць протягом не одного десятка років. Так, у 2007 році внесок у материнську смертність медичних абортів, вироблених в ЛПУ, в Росії склав 26,6%, тоді як у всьому світі - 13%. Причинами смерті від медичного аборту в більшості випадків є інфекції статевих шляхів і тазових органів (незважаючи на наявність величезного арсеналу антибактеріальних засобів) і кровотечі (незважаючи на виконання операції в ЛПУ). Таким чином, аборти - по-справжньому гостра проблема, і не тільки через їх кількості. Через аборти збільшується кількість гінекологічних захворювань. Аборти, нехай і побічно, зрушують структуру демографічних втрат.

 

Всього коментарів: 0
avatar