Кольпоскопія при вагітності |
Кольпоскопія - це метод інструментальної діагностики різних захворювань шийки матки, виконується за допомогою кольпоскопа - медичного пристрою, що представляє собою оптичний апарат зі спеціальною освітлювальною системою. На сьогоднішній день кольпоскопія є однією з найбільш достовірних і безпечних методик обстеження піхвових стінок і забору гістологічного чи цитологічного біоматеріалу. Акушери-гінекологи вважають цю діагностичну процедуру вкрай необхідною, бо вона дозволяє ще на ранній стадії виявити будь-які, навіть самі незначні зміни тканин, в тому числі і онкологію. Сама по собі процедура кольпоскопії є абсолютно безболісною, проводиться без якої-небудь спеціальної підготовки і не викликає ніяких ускладнень. Пройти обстеження з допомогою колькоскопа можна практично в кожному медичному закладі: від гінекологічних стаціонарів і поліклінік до медичних центрів. Кольпоскопія в період вагітностіДля початку необхідно відзначити, що практично всі фахівці в сфері гінекології та акушерства вважають, що кольпоскопію слід проводити ще до настання вагітності. Така точка зору пояснюється в першу чергу тим, що вагітність повинна наступати лише за умови абсолютного здоров'я майбутньої мами. Якщо ж під час вагітності постало питання про призначення діагностичного обстеження за допомогою кольпоскопа, то, швидше за все, зачаття дитини відбувалося на тлі якої-небудь патології. Проте далеко не завжди і своєчасна кольпоскопія є гарантією того, що не знадобиться повторне її виконання під час вагітності - ситуації бувають різні. І тут важливо знати, що цей метод діагностики не провокує мимовільний аборт і не завдає абсолютно ніякої шкоди дитині, а значить, кольпоскопію при вагітності робити можна. Для підготовки до процедури вагітній жінці рекомендується:
У чому полягає процедура кольпоскопіїЯк правило, кольпоскопія при вагітності займає в середньому від десяти до двадцяти хвилин. Пацієнтка при цьому лежить у гінекологічному кріслі, як при звичайному огляді. Основними інструментами, які буде використовувати лікар, є піхвове дзеркало і кольпоскоп. З допомогою них він зможе добре розглянути шийку матки і виконати поетапно наступні операції:
Після отримання результатів аналізу при виявленні будь-яких патологій, наприклад, невеликий ерозії, акушер-гінеколог, який веде вагітність, може порадити вагінальні свічки або прийом лікарських засобів, які дозволені в період вагітності. Якщо ж під час діагностичного обстеження за допомогою кольпоскопа були виявлені лише незначні зміни тканин, то майбутня мама поки може обійтися без лікування. У такому разі жінка приходить на повторний медичний огляд вже після пологів. Важливо розуміти, що головною турботою фахівців є здоров'я матері і дитини, і жоден лікар не стане проводити дану процедуру, якщо для неї немає вагомих підстав. Але якщо все ж потрібно через це пройти, то боятися не слід, оскільки кольпоскопія при вагітності, як вже згадувалося раніше, абсолютно безпечна для майбутньої мами і її малюка. |
Всього коментарів: 0 | |