18.05.2024
Субота,07:27
Вітаю Вас Гість

Контакт з мікробами в дитинстві може сприяти зміцненню імунітету

Вплив мікробів на розвиток імунітету Дослідження підтверджують, що контакт з патогенними мікроорганізмами на ранніх етапах життя може допомогти зміцнити імунну систему і тим самим запобігти розвитку алергій та інших захворювань, таких як астма і коліт, пов'язаних з ослабленим імунітетом. Згідно «гігієнічної гіпотези», недостатній контакт з мікробами в дитинстві підвищує сприйнятливість до певних захворювань, пригнічуючи розвиток імунної системи. Тим не менш, вчені попереджають, що дослідження проводилися на мишах, тому не обов'язково, що результати будуть аналогічні і для людини.

В лабораторних умовах були вивчені дві групи мишей. Перша була вирощена в стерильних умовах, без контакту з мікробами (група БМ «без мікробів»). Друга - у вибірковому присутності мікроорганізмів (група БСПМ «без специфічних патогенних мікробів»). У обох груп розвинули астму та запальну хвороба кишечника (ВБК), а потім порівняли їх імунні системи.

Виконаний тест на мишах

Виявилося, що у мишей з групи БМ було більше клітин інваріантних природних цитотоксичних T-лімфоцитів (iNKT) в легенях і кишечнику, а також розвивалися більш важкі симптоми. Клітини Т-кілерів допомагають боротися з інфекцією, але вони також можуть руйнувати власні тканини організму, роблячи їх більш уразливими перед запальними захворюваннями.

Крім того, при приміщенні в патогенну середовище мишей, народжених в стерильних умовах, в перші тижні життя у них також не спостерігалося підвищеного вмісту клітин Т-лімфоцитів, як і щодо більш важких симптомів, порівняно з мишами, вирощеними без контакту з мікробами.

Дію на організм людини необхідно довести

Однак, якщо те ж саме вчені робили з дорослими мишами з БМ групи, то такого ефекту не виникало. Отже, контакт з патогенними мікроорганізмами надає сприятливий вплив на імунну систему, тільки якщо він відбувається до досягнення дорослого стану. З іншого боку, при дотриманні цих умов, особини набували довгостроковий імунітет.

Знання потенційного механізму впливу мікробного середовища на імунну систему, вчені зможуть ідентифікувати ті мікроорганізми, присутність яких визначить розвиток імунного захисту проти алергій та автоімунних захворювань на більш пізніх етапах життя. Однак, для використання результатів у медицині, необхідно переконатися, що аналогічні висновки можна зробити і для людини.

Всього коментарів: 0
avatar