15.05.2024
Середа,21:05
Вітаю Вас Гість

Пелюшковий дерматит: захисти свого малюка від болю

Пелюшковий дерматит у дитиниПрагнення до продовження роду - природне бажання людини, і, напевно, діти - це найбільша радість у житті. Але з появою малюка виникають і нові турботи, адже маленькій людині необхідний правильний догляд. Іноді малюки хворіють, і це цілком нормальне явище, головне, щоб захворювання не виявилися занадто важкими.

Дитина може хворіти з-за слабкого імунітету, але в деяких випадках хвороби з'являються з вини батьків, наприклад, від неписьменного догляду, недостатності гігієнічних процедур. До хвороб неправильного догляду відносяться різні ураження шкіри мікробного та немікробного походження. Обов'язок батьків захистити малюка від подібних захворювань, зміцнити бар'єрні функції шкіри, не дозволяють бактеріям проникати всередину організму.

Пелюшковий дерматит - це розповсюджене шкірне захворювання у немовлят. Захворювання долає тих малюків, за якими проводять не належний гігієнічний догляд. Є й інші чинники виникнення почервоніння - це алергічна реакція на миючі засоби, в яких перуть дитячі пелюшки, або на гігієнічні засоби по догляду за шкірою дитини: мило, присипка, креми. Особливо чутлива шкіра тих малюків, які перебувають на штучному вигодовуванні або при лікуванні антибіотиками. Винуватцями подразнення шкіри можуть стати і неякісні підгузники, погано пропускають повітря до шкіри дитини.

Лікування пелюшкового дерматиту у немовлят, його особливості

Зони прояву пелюшкового дерматиту

найпоширенішими зонами для пелюшкового дерматиту вважаються ті місця, де шкіра дитини стикається з брудними пелюшками або підгузками, тобто там, де у новонародженого залишаються сліди нечистот. Склад виділень може бути різний, між ними відбувається реакція, від цього виникає подразнення шкіри. Такий дерматит розрізняють за природою виникнення:

  • механічний дерматит виникає від тертьових тканин навколо шкіри новонародженого;
  • фізичний дерматит виникає від підвищеної вологості та високої температури;
  • дерматит, спричинений хімічною реакцією шкіри;
  • дерматит, викликаний різними мікробами.

За подібними проявами у дитини необхідно пильну увагу, так як вони викликають у нього больові відчуття і зміну настрою. Пелюшковий дерматит з причин захворювання має різну ступінь тяжкості і занепокоєння для малюка:

  • 1. Потертість. Самим простим і поширеним проявом дерматиту прийнято вважати потертість, вона ненадовго затримується на шкірі малюка і не заподіює йому особливого занепокоєння.
  • 2. Крайовий дерматит. Цей вид дерматиту пов'язаний з підгузками, він проявляється там, де підгузники своїми краями натирають малюкові шкіру.
  • 3. Періанальний дерматит. Він виникає біля анального отвору малюка, захворювання пов'язане з штучним вигодовуванням, ті діти, яких годують груддю, не відчувають таких проблем.
  • 4. Атопічний дерматит. Така різновид пелюшкового дерматиту супроводжується сильними сверблячкою, і спочатку він з'являється на інших ділянках тіла, потім переходить в область підгузників, починаючи від півроку до року.
  • 5. Себорейний пелюшковий дерматит. Проявляється яскраво-червоним висипом на шкірі утворюються жовтуваті лусочки. Починається захворювання з голови, а потім переходить в область підгузників.
  • 6. Кандидозний дерматит. Він виникає в області паху яскраво-червоними осередковими почервоніннями з нерівними краями-грибками. Зазвичай він з'являється від надмірного вживання антибіотиків. Шкірка дитини стає сухою або на ній проявляються мокнучі ділянки. Кандидозний дерматит пролікують спеціальними мазями, призначеними лікарем.
  • 7. Імпетиго. Причиною його є проникнення бактерій стрептококової групи або стафілококів. Імпетиго проявляється у вигляді великих тонкостінних пухирів, які після тріскання залишають на шкірі жовтувате кірку, або рубці, що вкриті жовтуватим кіркою і численними почервоніннями.

Пелюшковий дерматит розвивається поетапно: довге перебування в брудних підгузниках або пелюшках призводить до подразнення шкіри. Потім відбувається натирання в тих місцях, де шкіра контактує з підгузником: утворюються потертості, в них проникають хвороботворні мікроби, і відбувається зараження шкірного покриву. Надалі, якщо за шкірою малюка робити правильний гігієнічний догляд, її стан поступово відновлюється і перестає турбувати малюка.

Як лікувати пелюшковий дерматит у дітей, причини, різновиди

Профілактика та лікування пелюшкового дерматиту

найкращим засобом для лікування пелюшкового дерматиту є його профілактика. Необхідно підтримувати шкіру немовляти в області підгузників в сухому і чистому вигляді. Якщо такі заходи не допомагають, то прислухайтеся до порад фахівців і позбавте дитину від свого болю і неприємних відчуттів:

  • проводите лікування вузькоспрямованими дитячими мазями, попередньо проконсультувавшись з лікарем;
  • для більшого ефекту відмовтеся при підмиванні малюка від мила, навіть дитячого, для гігієни досить потоку чистої води;
  • не слід терти ніжну шкірку дитини, її необхідно ніжно промакивать легкими пелюшками;
  • для профілактики пелюшкового дерматиту потрібні дитячі мазі і присипки, у яких міститься цинк, він підсушує подразнення, добре загоює і протидіє грибкових захворювань шкіри малюка, непогано, якщо в мазях присутній і група вітамінів;
  • з лікарських засобів добре допомагають бепантен і д-пантенол;
  • обов'язково зверніться до лікаря, щоб він призначив правильне лікування.

При лікуванні і профілактиці різних видів дерматиту існують особливості, які необхідно враховувати. З деякими з них ви зможете ознайомитися далі. Але найголовнішими все ж таки залишаються регулярні гігієнічні процедури, своєчасна заміна плівок або підгузників і застосування гіпоалергенних дитячих мазей, кремів і присипок.

Легка форма попрілості

На ранніх стадіях прояви опрелых зон, шкіру з легкістю можна вилікувати, не вдаючись до медичного втручання. Для цього слід підтримувати стан шкіри в сухому і чистому вигляді перед заміною підгузника, не допускати довге перебування малюка у вичовганих пелюшках, використовувати присипку, дитячий крем, спеціальні дитячі лосьйони для догляду за областю паху у новонародженого. Якщо попрілості не проходять, зверніться за консультацією до лікаря, оскільки роздратування шкіри може виникнути із-за хімічного складу дитячих виділень, обумовленого супутнім захворюванням.

Причини пелюшкового дерматиту, лікування народними засобами

Кандидозний пелюшковий дерматит або стафілококовий

Такий дерматит може бути викликаний зниженням імунного захисту дитини, це іноді відбувається на тлі лікування антибіотиками або виникає на місці важких попрілостей. Для лікування необхідна консультація дитячого лікаря або фахівця з шкірним захворюванням. Лікування проводять комплексно, зазвичай протигрибковими мазями.

Лікування пелюшкового дерматиту народними засобами

Самим головним правилом для лікування опрелых зон на шкірі дитини буде прийняття простих повітряних ванн і виконання гігієнічних вимог. Народні методи лікування засновані на купанні в трав'яних відварах ромашки, череди, календули, м'яти або столітника, якщо в дитини легкий ступінь захворювання. Додані у ванну для купання відвари трав допоможуть зняти запалення і підсушать запалену шкіру.

Щоб приготувати відвар з лікарських трав, необхідно взяти дві ложки трави, поставити на парову ванну і дати настоятися протягом півгодини. Потім все процідити, отриманий відвар додати у воду для миття дитини. Добре допомагає заспокоїти шкірні роздратування вівсяний відвар.

Попередити розвиток пелюшкового дерматиту не складно, необхідно лише пильно спостерігати за малюком, і при першій необхідності змінювати підгузки. Не можна використовувати йод, зеленку та перекис водню для обробки ушкодженої шкіри. Для лікування у новонароджених пелюшкового дерматиту фармакологічною промисловістю випускаються спеціальні мазі, у застосуванні яких необхідно проконсультуватися у лікаря.

Всього коментарів: 0
avatar