13.11.2018
Вівторок,10:55
Вітаю Вас Гість

Як заставити дитину їсти

Коли діти вередують і не хочуть їсти, то змусити свою дитину з'їсти те, що ви приготували, може стати нездійсненним завданням. Не можна ж залишити своє чадо голодним. А готувати кілька страв справа досить втомлива і витратна за часом і зусиллям. Як же впоратися зі своїм розбірливим їдцем.

Хочете впоратися з примхливим їдцем?

Мене часто запитують розстроєні матусі: «Як мені змусити свого малюка з'їсти те, що їдять всі інші члени сім'ї?». Я задаю звичайне для цієї ситуації питання матусям, чи пробували їх діти їжу, і вона їм не сподобалася? У більшості випадків відповідь: «Ні, він просто не хоче її, тому я готую для нього щось інше, а я і чоловік їмо те, що було приготовлено».

Я зустрічала так багато сімей, де готували кілька різних страв щовечора, і це не тільки робило і без того довгий день, ще довше, але також є причиною затяжних вечерь, коли цей час можна було б присвятити родині.

Як же нам змусити всіх ї'сти одну і ту ж їжу?

Я завжди пропоную планувати меню, я б запропонувала кожній дитині свій день для вибору гарніру, таким чином, вони зроблять свій внесок і будуть знати, що є їх день, який вони будуть чекати з захопленням. Але (і я наполягаю на цьому АЛЕ) вони повинні спробувати з'їсти іншу їжу, що знаходиться в їх тарілці. Я не кажу, що вони повинні прикінчити все, що є в їх тарілці, але вони повинні, принаймні, спробувати це. Матуся, ви не зможете зрушити з місця, якщо хоч один раз поступитесь і зробите так, як вони хочуть, наступного разу вам буде ще важче переконати дитину.

Інший спосіб - це залучити дітей до приготування їжі, я знаю, що працювати весь день і потім готувати разом з вашим малюком може бути справою не простою. Я маю уявлення, про що кажу, я сама мама двох хлопчиків і один з них примхливий їдець, а інший їсть все. Я весь день готую для своїх клієнтів і саме останнє, що я хотіла б робити, прийшовши додому, це готувати зі своїми дітьми. Я люблю їх, але я втомлювалася і хотіла якомога швидше приготувати їжу і поставити її на стіл і потім прибрати зі столу. Тому я встановила одну суботу в місяці, коли вони повинні були допомагати мені готувати. Вони допомагали протягом всього процесу від складання меню і покупки продуктів до приготування страв.

Давайте завдання що відповідають віку дитини.

Я зазвичай дотримувалася наступних правил:

7 років і молодше.

Слід покласти інгредієнти в невеликий підготовчий посуд, діти можуть додавати продукти, коли того вимагає рецепт. Я також дозволяла розмішувати їжу з моєю допомогою.

Від 7 до 10 років.

Вони можуть зважити картоплю і моркву, використовувати мірні ложки і чашки і читати рецепт, це допомагає розвивати математичні навички і слідувати вказівкам. Якщо ви робите тефтелі або котлети, я б запропонувала їм зробити їх своїми руками і помішувати їх. Діти люблять працювати руками, і це дозволяє їм відчувати себе великими помічниками.

У віці 10 років і старше ви можете знайомити з навичками поводження з ножем.

Після того як їжа була приготована, я просила їх допомогти з сервіровкою столу, іноді ми їли при світлі свічок, в інші дні вони виявляли бажання робити смішні малюнки на серветках; що їм подобалося, так це накривати на столі для свого батька, коли той приходив з роботи. Вони просили його закрити очі перед дверима, і вели його за стіл до його місця. Такі дрібниці приводять дітей у захват: сісти за стіл і ї'сти те, що вони приготували або куди внесли свій вклад, як було заплановано або від самого факту приготування їжі разом з батьками. Що може бути краще, ніж ділити час зі своїми дітьми на кухні і ще більше зближуватися з ними? Я знаю, що мій примхливий їдець зараз бере участь в Кулінарної Програмі в школі, на наступний рік він вступає до Кулінарний Інститут Америки. І зараз він вже не примхливий їдець.

А тепер вибирайтеся зі своєї ситуації і знову насолоджуйтеся вечерями, і дивіться, як ваші діти виростають у щасливих маленьких їдців!

 

Всього коментарів: 0
avatar