23.11.2024
Субота,01:20
Вітаю Вас Гість

Як вилікувати молочницю: причини, симптоми, лікування жінок

Як вилікувати молочницюМолочниця - це захворювання, викликане грибком роду Кандіда, що вражає жіночі і чоловічі статеві органи, ротову порожнину. Воно виражається в постійному свербінні і палінні, почервоніння уражених ділянок шкіри, творожистых білих виділеннях. Дане захворювання є ознакою слабкого імунітету і часто супроводжується захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Молочниця може також з'явиться після прийому антибіотиків. Грибок роду Candida присутній в організмі будь-якого здорової людини. Говорити про молочниці можна тоді, коли грибок починає надмірно розмножуватися і його кількість перевищує допустиму норму.

Якщо не лікувати молочницю, то можливі запальні процеси в сечовому міхурі, сечівнику, зміни шийки матки. Грибок може поширитися на інші органи.

Як вже говорилося раніше, молочниця може зустрічатися як у жінок, так і чоловіків. Нерідко зустрічаються випадки зараження молочницею дітей при пологах. У жінок молочниця зустрічається найчастіше.

Причини виникнення молочниці у жінок

Найчастіше молочниця зустрічається у жінок дітородного віку і локалізується в піхві і зовнішніх статевих губах, викликаючи свербіж, печіння і почервоніння слизової оболонки. З'являються білі творожистие виділення, які осідають на стінках піхви. Причини її виникнення можуть бути наступні:

  • ослаблений імунітет;
  • хронічні захворювання;
  • лікування антибіотиками;
  • наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом;
  • вагітність;
  • цукровий діабет;
  • активне статеве життя;
  • захворювання імунної системи;
  • гормональні зміни і т. д.

Також можливе зараження грибком від носія, тому лікування повинні пройти обидва партнера, щоб уникнути повторного зараження.

Симптоми, характерні для молочниці

Деякі жінки при появі білих виділень з піхви вважають, що у них почалася молочниця. Однак, це не завжди так. Для того щоб розпізнати молочницю, необхідно знати її симптоми, до яких відносяться наступні:

  • білі виділення, що нагадують сир;
  • свербіж, печіння, почервоніння і запалення уражених ділянок;
  • неприємний кислий запах виділень;
  • біль при сечовипусканні і статевому акті.

Якщо білі виділення не доставляю ніякого дискомфорту, то це, швидше за все, не молочниця. Хотілося б відзначити, що абсолютно достовірно можна визначити наявність молочниці тільки шляхом проведення лабораторних процедур. Таким чином, щоб розпочати лікування необхідно звернутися до лікаря і провести необхідні дослідження.

Як лікувати молочницю у жінок

Лікування молочниці у жінок

Часто жінки самі діагностують у себе молочницю і вдаються до самолікування, що провокує її повторна поява або перехід у хронічну форму. Лікування молочниці слід проводити тільки за призначенням лікаря. Лікар ставить діагноз про наявність молочниці на підставі мазка. Про молочницю говорять лише тоді, коли кількість грибка перевищує допустиму норму.

Лікування молочниці починається з усунення причини, яка її викликала. Як правило, призначаються протимікробні або протигрибкові препарати, які можуть застосовуватися як місцево, так і всередину. При діагностиці захворювання можуть знадобитися препарати, які стимулюють імунітет.

Необхідно пройти повний курс лікування, навіть якщо симптоми молочниці зникли. Це обумовлюється тим, що не проведене до кінця лікування сприяє відновленню захворювання і переходу його в хронічну форму.

Існують заходи профілактики молочниці, які можна і потрібно застосовувати і під час лікування, а саме:

  • 1. Слід носити тільки бавовняну або іншу натуральну білизну. Не слід носити стрінги, так як вони сприяє занесенню та поширенню інфекції.
  • 2. Підтримувати свій імунітет і здоров'я в хорошому стані, проходити періодичні огляди у лікаря, займатися спортом, стежити за своїм харчуванням і режимом дня.
  • 3. Виключити вживання хлібобулочних виробів, солодких, гострих і кислих продуктів.
  • 4. При лікуванні антибіотиками слід застосовувати протигрибкові препарати.

При переході молочниці у хронічну форму часто спостерігаються загострення, і повторні спалахи захворювання. Жінка відчуває дискомфорт, і нормальне сексуальне життя утруднене, так як при статевому акті можуть виникати неприємні больові відчуття. Для лікування хронічної молочниці одних протигрибкових препаратів не достатньо. Призначаються препарати, які приймаються курсами, але не менше півроку. Найчастіше хронічна молочниця є ознакою зниженого імунітету, тому призначаються також імуностимулюючі препарати.

Молочниця і вагітність

Іноді молочниця є нормальним явищем при ранній вагітності і не вимагає лікування. Внаслідок зниження імунітету захисні сили організму слабшають, і грибок активно розмножується.

При вагітності слід лікувати молочницю, якщо захворювання носить стійкий характер, а також на останніх місяцях виношування дитини. При народженні малюк може заразитися грибком. Найчастіше уражаються ротова порожнину, очі, а у дівчаток - статеві органи. При появі симптомів молочниці потрібно обов'язково звернутися до лікаря. Ні в якому разі не застосовуйте ліки, які вам призначали раніше. Багато з цих препаратів вагітним протипоказані. Лікарі призначають місцеві препарати, які вводяться в піхву.

Лікування при вагітності абсолютно безпечно. Не слід боятися проникнення ліків в матку. Її захищає слизова пробка, яка не дає проникнути інфекції і препаратів, і тим самим захищає дитину від зовнішніх факторів. Гінекологи також рекомендують пролікувати партнера, так як він зазвичай або є носієм або хворіє, тому неминуче повторне зараження.

Також вагітним можна використовувати народні методи лікування (підмивання сольовим розчином, господарським милом, відваром трав і так далі).

Як вилікувати молочницю народними засобами в домашніх умовах

Лікування молочниці народними засобами

Пити постійно таблетки зовсім не дуже хочеться, тому можна спробувати домашні засоби, не вдаючись до медикаментів. Основні рекомендації, що дозволяють позбутися молочниці, і знизити неприємні відчуття:

  • 1. При гігієни інтимних місць використовувати господарське мило.
  • 2. Рекомендується спринцювання відваром з трав. Наприклад, добре себе зарекомендував відвар з кори дуба, ромашки.
  • 3. Для лікування використовувати парові ванночки розчину соди з розрахунку 1ч.л. на літр води або спринцювання слабким розчином соди. Парову ванночку робити протягом півгодини.
  • 4. Непоганий результат отримано при лікуванні ефірними маслами. Антисептичним та антимікробним ефектом володіють ефірні олії чайного дерева, розмарину, евкаліпта, шавлії мускатного і так далі. Їх слід застосовувати тільки в розведеному вигляді в будь-якому базовому маслі. Наприклад, в оливковій або виноградної кісточки. Інакше можна отримати опік. У піхву закладаються тампони, попередньо змочені в олії. При вагітності деякі ефірні масла протипоказані (наприклад, шавлія).
  • 5. Закладання часнику в піхву. Зубчик часнику попередньо очищається від шкірки і закладається на годину в піхву. Потім витягується.
  • 6. Мед володіє протизапальною і антисептичною властивістю. Можна зробити розчин меду і води з розрахунку 1 до 10. Цим розчином обробляють уражені ділянки шкіри.

Народні методи лікування молочниці можуть стати хорошою альтернативою медикаментозному лікуванню, однак, якщо вони не принесли повного одужання, рекомендується вдатися до протигрибкових препаратів.

Молочниця у жінок зустрічається досить часто, і дуже приємною її навряд чи назвеш. Однак своєчасна допомога лікаря, медикаментозні препарати і рецепти народної медицини допоможуть позбутися від цього захворювання.

Всього коментарів: 0
avatar