02.05.2024
Четвер,10:21
Вітаю Вас Гість

Способи видалення татуювань

Видалення татуюваньБагато-які підлітки прагнуть прикрасити своє тіло ефектною татуюванням. Але коли вони стають старше, татуювання іноді заважає успішній кар'єрі, або не вписується в новий усталений образ. Це найбільш типова причина, по якій люди хочуть позбутися малюнків на тілі. Інша поширена причина - охолодження почуттів, і ім'я, яке колись зобразили на тілі на століття, стає не актуальним. На практиці, видалення татуювань цікавить близько половини людей, коли-то прикрасили себе чорнильними знаками.

Татуювання являє собою стійкий малюнок на тілі, який отримано шляхом проколювання шкіри, і введення фарбувального пігменту. Сучасні технології нанесення татуювань використовують електричні апарати з швидким зворотно-поступальним рухом голки, подібно швейній машині, де замість нитки заправлені кольорові чорнила.

Можливо повне видалення татуювань

Більшість фахівців сходяться на тому, що повне видалення татуювань неможливо, і мало хто з косметичних хірургів дає гарантію абсолютного очищення шкіри від пігменту. Справа в тому, що технології нанесення татуювань постійно вдосконалюються, і малюнки стають все більш стійкими, для їх видалення потрібно багато зусиль.

Залишковий слід від татуювання залежить від розміру, глибини проникнення фарби, віку татуювання, здатності організму до відновлення клітин. Роботу досвідченого художника видалити простіше, оскільки він вводить голку рівномірно і на однакову глибину. Свіжі татуювання видаляються складніше старих, багаторічної давності Складність видалення татуювань полягає ще й у тому, що хірургу, який займається зведенням малюнків на тілі, найчастіше не вдається з'ясувати, яким видом чорнил вони були виконані, і на яку глибину введений пігмент. Проте видалення татуювань існуючими прогресивними методами виявляється досить ефективним, і пацієнти залишаються задоволені результатом.

Методи видалення татуювань

Найбільш ефективним і поширеним в даний час є лазерне видалення татуювань. До цього використовувалися болючі інвазивні (проникаючі) методи, аж до висічення ділянки шкіри хірургічним інструментом.

  • Дермабразія полягає в механічній шліфування шкіри кристалічними частинками для видалення верхніх шарів шкіри, аж до пофарбованого.
  • Кріохірургія заснована на місцевому виморожування ділянки шкіри.
  • Висічення скальпелем і накладення швів, при великій поверхні закривання клаптем шкіри, знятим з іншої частини тіла.

Хоча видалення татуювань перерахованими способами хоч зрідка, але використовується в наші дні, основним інструментом для косметичної операції такого типу став лазер (сфокусований світловий потік), який використовується абсолютною більшістю сучасних хірургів. Це безкровний і щодо безризиковий спосіб, з незначними больовими відчуттями і малоймовірними побічними ефектами. Операція проводиться в амбулаторії, при місцевої або загальної анестезії за вибором пацієнта.

Лазер виробляє короткі потужні світлові імпульси, які пропускаються поверхневими шарами шкіри і поглинаються забарвлюючим пігментом. Таким чином, пігмент розбивається на дрібні фракції, які виводяться за рахунок самоочищення клітин. Найпростіше проводиться видалення татуювань чорного і синього кольору, отримані добрі результати по впливу на червоний пігмент. Жовті та зелені малюнки вважаються найскладнішими для видалення. Це обумовлено тим, що чорний колір поглинає весь спектр світлових хвиль, а, наприклад, жовтий і зелений кольори набагато обережнішими.

Больові відчуття при лазерному впливі

При обробці ділянки шкіри лазерним променем пацієнт відчуває печіння аналогічне відчуттів при нанесенні малюнка, або трохи інтенсивніше. Перед процедурою рекомендується прийом знеболювального препарату, не розріджує кров (без аспірину, наприклад). В іншому випадку в процесі лікування можуть утворюватися численні синці. Застосовується також місцева анестезія у вигляді мазі або уколів. Безпосередньо перед процедурою залишки мазі видаляються зі шкіри. Видалення татуювань проводиться імпульсом світла, спрямованим безпосередньо на малюнок.

Один сеанс триває кілька хвилин, але в залежності від чорнила і глибини введення пігменту, одного сеансу може виявитися не достатньо. Повторне опромінення призначають через 2-3 тижні, щоб дати можливість клітинам очиститися від зруйнованих частинок пігменту. Після цього сеанс впливу лазером - при необхідності неодноразово - повторюють.

Після лазерного лікування стан шкіри схоже на сонячний опік, догляд за нею передбачається аналогічний: антибактеріальні мазі, примочки, стерильна пов'язка, зволожуючі і пом'якшуючі засоби. Деякий час оброблену ділянку шкіри залишиться засмаглим, потім колір стане більш рівним.

Лазерне видалення татуювань має незначні побічні ефекти: темніші або світліші плями, місцеве запалення, залишкові сліди від татуювань. Щоб звести до мінімуму неприємні відчуття від операції, звертайтеся до перевіреного фахівця, не перший рік практикуючому в цій області, що має ліцензію, відгуки і фотографії пацієнтів «до» і «після» операції.

Всього коментарів: 0
avatar