02.05.2024
Четвер,20:16
Вітаю Вас Гість

Гіпноз як засіб від підвищеної пітливості

Збільшена пітливість і гіпноз Згідно свіжої публікації журналу Menopause, гіпноз може зменшити підвищене потовиділення аж на 74%, а проблема з надмірною пітливістю спостерігається у 80% жінок в період менопаузи.

Це був перший випадок, коли в ході роботи з випадково вибраними добровольцями, гіпноз розглядався як метод контролю над активним потовиділенням.

У ході перших досліджень, що проводяться з пацієнтами, порівнювався вплив на організм активних речовин з фіктивними препаратами (плацебо). Подібні маніпуляції з тілом і розумом дуже складні, тому що досягти ефекту плацебо в даному випадку практично неможливо.

Щоб вирішити цю проблему, експерти школи медсестер Університету Індіани, Педагогічного коледжу при Університеті штату Техас в місті Остін, і науково-дослідної лабораторії тіла і розуму при Бейлорском університеті призначили одній групі випробовуваних гипнотерапию, а до іншого застосували метод "структурованого уваги", який був використаний у якості контрольного і давав незначний ефект.

Тим, хто відчував на собі гіпноз, було запропоновано пройти п'ять процедур протягом п'яти тижнів. В ході експерименту, експерти передавали добровольцям уявні образи прохолоди, відпочинку, безпеки або того, що забажає сама жінка. Жінкам, які беруть участь у дослідженні, видали запис гіпнотичного сеансу і запропонували займатися самогіпнозом кожен день.

У контрольній групі було проведено п'ять занять, на яких говорили про симптоми пацієнта, проблеми міжособистісного обміну, контролю, прийняття заходів, про необхідність уважно слухати, і про те, що варто уникати негативних емоцій. Контрольній групі також були надані запису на кожен день, однак їх записи містили інформацію про активний потовиділенні.

Крім усього іншого, учасникам експерименту необхідно було робити щоденні позначки в щоденнику, щоб розуміти, як часто і як рясно відбувалося виділення поту. Крім того, жінки носили портативні шкірні датчики, які служать для точного визначення активності потовиділення.

Дванадцять тижнів тому, у групі, що піддавалися гіпнозу, було встановлено, що підвищене потовиділення скоротилося на 75%, у той час як в контрольній групі лише 13% повідомили про зміни. Також гіпноз знизив частоту і інтенсивність виділення рідини на 80%, що на порядок більше 15%, спостерігалися в контрольній групі.

Шкірні датчики також зареєстрували велику різницю між двома групами: на 57% менше поту при гіпнозі проти 10% при використанні методу «структурованого уваги». Варто відзначити і те, що при гіпнотерапії спостерігався більш міцний і здоровий сон, не кажучи вже про те, що всі випробовувані виявилися повністю задоволені результатом і методом лікування.

Як саме гіпноз допомагає знизити потовиділення до цих пір не ясно, проте дослідники пояснили, що це може бути пов'язано з тим, що гіпнотерапія стабілізує функції парасимпатичної нервової системи, яка відіграє важливу роль у виділеннях потових залоз.

Всього коментарів: 0
avatar