26.11.2024
Вівторок,16:54
Вітаю Вас Гість

У людей, які часто страждають на хропіння вище ризик потовщення артерій

Хропіння може негативно позначитися на стані артерій Дослідники з Детройта визначили, що у часто страждають на хропіння людей набагато вище ризик виявлення потовщених або змінених шийних артерій. При цьому ризик вище у курців і володіють підвищеною вагою.

Права і ліва шийні артерії постачають голову і шию кров'ю, насиченою киснем. Провідний автор публікації, доктор Роберт Діб, заявляє:

"Хропіння - це не тільки нічна неприємність, і його не можна залишати без уваги. Страждають від хропіння точно так же слід шукати лікування, як якщо б мова йшла про підвищеному тиску, розладів сну або інших факторах ризику кардіологічних захворювань.

Наші дослідження черговий раз доводять, що хропіння - зовсім не така невинна річ, як здається на перший погляд. Тому, замість того, щоб виганяти хропе із спальні або проводити безсонні ночі, смикаючи його, зверніться за медичною допомогою хропону."

Встановлено, що страждають на хропіння, включаючи і тих, у яких не було скарг на порушення сну, виявлялися зміни в шийних артеріях. Передбачається, що зміни, ймовірно, викликані травмою і подальшим запаленням, викликаним дратівливими вібраціями від хропіння.

Результати досліджень представлялися на засіданні Комбінованої Секції Триологического Суспільства в Арізоні, а також опубліковані в журналі "Ларингоскоп".

Медпрацівник консультує про проблеми хропіння

Результати досліджень, що страждають на хропіння суперечливі

У жовтні 2012 у результаті вивчення питання в Інституті Медичних Досліджень Вулкокк в Австралії було встановлено, що хропіння не є фактором ризику серцево-судинних захворювань або летальності. При цьому помічено, що храпящие кожної вночі не схильні до ризику померти у наступні 17 років, ніж храпящие рідко.

Угорські медики в 2008 році в журналі "Sleep" опублікували інформацію про те, що голосно храпящие значно більше схильні до розвитку інсульту і серцевих розладів у порівнянні з рідко або ніколи не храпящими. Дослідження, що охопило 12 643 дорослих в Угорщині, показало, що 40% чоловіків і 24% жінок систематично хропуть уві сні.

Хропіння виникає через серцево-судинних порушень раніше, ніж розлади сну

Розлади сну пов'язані з серцево-судинними розладами і деякими іншими захворюваннями. Вчені припускають, що при серцево-судинних розладах проблема, ймовірно, починається з зберігання, задовго до того, як почнуть виявлятися симптоми розлади сну. На сьогодні незначна кількість публікацій підтверджує зв'язок між хропінням і ризиком серцево-судинних захворювань.

Чоловік тримається за область серцяСхема серцево-судинної системи

Доктор Діб у співпраці з Кетлін Яремчук зібрали і обробили дані 913 пацієнтів Центру Сну госпіталю Генрі Форд. Хворі вивчалися з грудня 2006 року до січня 2012; вік пацієнтів від 18 до 50 років. Ні в кого з них розлад дихання уві сні - апное - не було основним захворюванням.

Було обстежено п'ятдесят чотири пацієнта, схильних до хропіння, одночасно проводилося ультразвукове дослідження з метою визначення товщини проміжного шару шийних артерій. Це вимір дозволяє визначити наявність атеросклеротичного захворювання. Якщо шар потовщений, зазвичай це є знаком судинного захворювання. Дослідження встановили, що страждають на хропіння цей шар значно товщі, ніж у не страждають на хропіння. Не виявлялося значної різниці в товщині цього шару між пацієнтами з традиційними ризиками серцево-судинних захворювань і без них. Факторами ризику є високий тиск (гіпертонія), високий рівень холестерину в крові, паління, цукровий діабет.

За словами доктора Діба: "хропіння зазвичай розглядається як косметична проблема в медичному страхуванні, що вимагає значних витрат пацієнтів. Ми сподіваємося, що цей підхід буде змінений, і хворі отримають можливість раннього лікування, перш ніж виникнуть серйозні проблеми".

Колектив лікарів має намір провести довгострокові дослідження страждають на хропіння з метою встановити : чи є залежність між частотою гострих серцево-судинних розладів і хропінням. Дослідження фінансуються Госпіталем Генрі Форд.

Сучасний апарат ЕКГ-моніторингуКласична електрокардіограма

Що є причиною хропіння

Хропіння проявляється, коли м'які тканини в задній частині голови пацієнта починають вібрувати при диханні. Можуть бути порушені наступні тканини:

  • носових ходів;
  • м'якого піднебіння - м'яка тканина в задній частині неба;
  • основи мови;
  • мигдалин;
  • язичка - м'якої частини тканини, яка висить на м'якому небі між мигдаликами.

Під час сну дихальні шляхи розслабляються і поступово звужуються. Експерти пояснюють, що це звуження підвищує швидкість проходження повітря, і в результаті розслаблені тканини приходять в вібрацію. Це ж відбувається, якщо звужені дихальні шляхи, частково заблоковані, наприклад, в результаті збільшення мигдалин або застуди.

Медики стверджують, що якщо не вживати заходів до лікування, хропіння посилюється. М'язи слабшають, що ускладнює підтримання нормального перерізу дихальних шляхів, хропіння стає голосніше і частіше.

Деякі хвороби сприяють храпению. Наприклад, ожиріння, особливо якщо це ожиріння тканин біля шиї. Вживання алкоголю також розслабляє м'язи. Куріння - при цьому дихальні шляхи запалюються, стають вже. Алергічний риніт - набряк слизових оболонок носа з-за алергічної реакції на пилок.

Всього коментарів: 0
avatar