11.05.2024
Субота,08:47
Вітаю Вас Гість

Раннє втручання може допомогти в боротьбі з аутизмом

Своєчасне лікування аутизму За даними нового дослідної роботи науковців кафедри медичної Єльської школи, діти, які страждають від аутизму, зможуть поліпшити свої мозкові функції і спілкуватися на рівні здорових однолітків завдяки ранньому втручанню в процес лікування.

Доктора Фред Волкмар, Кевін А. Пелфри виявили, що мозок дітей, які страждають від аутизму, добре реагує на ранню терапію. Дана програма, спрямована на надання допомоги дітям, хворим на аутизм. Втручання вимагає безпосередньої участі батьків, а також моделювання ігрових ситуацій.

Розлади аутистичного спектру - це нейробіологічне стан, що перешкоджає здатності людини до формування суспільних відносин і спілкування з іншими людьми. Крім того, розлади часто є причиною поведінкових проблем.

Експериментальна програма торкалася хворих дітей до 3 років. Саме в цій віковій групі виявити аутизм практично неможливо.

Нова методика бере початок в Санта-Барбарі, в Каліфорнійському університеті, і включає в себе навчання дітей у ранньому віці, до 2 років.

Вчені вперше застосували магнітно-резонансну томографію (МРТ) для аналізу змін активності головного мозку, коли діти від 2 до 5 років отримували інноваційне лікування.

Використовуючи даний метод, вона з учасниць дослідження Памела Вентола, підтвердила, що кожен окремий дитина потребує персоналізованому лікуванні. Додатково до всього, неоціненний внесок у досягненні позитивного результату надасть моделювання ігрових ситуацій. А завдяки МРТ, ЕЕГ вдалося виявити високі рівні активності в областях мозку, пов'язаних з соціальним сприйняттям.

Вченим вдалося випробувати новий метод тільки на двох дітей. Проте вже зараз проводиться новий експеримент, учасниками якого стали 60 хворих аутизмом. Також варто відзначити, що отримані результати були різні, що ще раз говорить про доцільність індивідуального підходу.

Пелфри пояснює:

«Аутизм є гетерогенним розладом, а дослідження, спрямовані на вивчення хвороби повинні вирішити проблему двоїстості. Обидві дитини в нашому експерименті домоглися прогресу, однак прогрес був не однаковий».

Волкмар додав: «Попереду в нас довга низка досліджень, але нам подобається ця робота і ми впевнені, що всі експерименти дадуть задовільний результат».

Всього коментарів: 0
avatar