07.05.2024
Вівторок,15:49
Вітаю Вас Гість

Лікування себореї шкіри голови

Лікування себореї шкіри головиЗбій у роботі сальних залоз називається себореєю. Розрізняють жирну себорею і суху, це безпосередньо залежить від функціонування сальних залоз. Відповідно при жирній себореї спостерігається підвищений саловыделение. Себорея шкіри голови приносить людині чимало проблем, як естетичних, так і фізіологічних. Це відбувається через нехтування порадами дієтологів, нерозбірливого харчування, відсутність фізичної активності, нестачі вітамінів в раціоні харчування, порушення гормонального балансу. Лікування себореї шкіри голови повинно бути комплексним, в домашніх умовах воно не завжди дає бажаний результат.

Причини себореї

Оскільки себорея характеризується порушенням в роботі сальних залоз, причинами її виникнення є всі фактори, які можуть вплинути на функціонування залоз:

  • нервове перенапруження;
  • порушення травлення;
  • збій у роботі ендокринногоапарату;
  • гормональний збій в організмі, при якому порушується функціонування сальних залоз з виділенням великої кількості сального секрету.

В результаті цього відбувається зниження бар'єрних функцій шкірного покриву голови, тим самим створюючи сприятливе середовище для розвитку грибів і хвороботворних організмів. Зазвичай себореєю страждають молоді люди у підлітковому віці до 27 років. Цього недугу схильне також 10% дорослого населення, у зрілому віці себорея часто носить хронічний характер.

Як вилікувати себорею

Симптоми себореї

Себорея має характерні ознаки, так звані симптоми, за якими її можна відрізнити від інших захворювань. Це важливо для призначення правильного лікування себореї шкіри голови.

  • 1. Жирна себорея з'являється з-за розширених устий сальної залози. Шкіра голови виглядає сухою, але при цьому лисніє, блищить і може покриватися жовтими лусочками, за рахунок великої виділення шкірного секрету. Не рідко до рясного саловыделению приєднується грибкова інфекція. Шкіра голови покривається висипом вугрів. Волосся при візуальному огляді виглядають жирними.
  • 2. Суха себорея - на голові виявляються велика кількість сухих лусочок, так званої лупи. Вона виникає з-за емоційних і фізичних навантажень і незбалансованого харчування, які призводять до зниження захисних функцій організму. Лупа - порушення злущення клітин шкіри, що призводить до стоншення волосся та його випадання. Одним з головних ознак сухої себореї є посічені кінчики.
  • 3. Змішана себорея - на окремих ділянках шкіри голови зустрічається суха себорея, на інших - жирна. Що, в свою чергу, ускладнює лікування.

При появі симптомів себореї необхідно поспішити до лікаря - трихолога за консультацією . Лікар зазначеного профілю спеціалізується на проблемах з волоссям і шкірою голови.

Лікування жирної себореї шкіри голови

Для комплексного лікування себореї використовують засоби, що нормалізують функції шлунка і кишечника, відновлюють нервову систему. Так само необхідно поліпшити харчування, збалансувати його вітамінами, особливо групи В і А, кальцієм і бромом.

Лікування шкіри голови полягає в протиранні розчином соди, саліцилової і борної кислоти. Лікарі-трихологи для ефективного лікування жирної себореї рекомендують також ультрафіолетову стимулюючу терапію.

Лікування себореї шкіри голови народними засобами

Лікування себореї в домашніх умовах

Незважаючи на те, що лікування себореї у домашніх умовах може виявитися не дуже ефективною, домашні способи лікування існують, і багато пацієнтів їх використовують.

  • 1. Настояти траву звіробою на горілці у відношенні 1:5. Настій знімає роздратування шкіри, і її запалення.
  • 2. 1 ст. л підготовленої суміші шавлії і квіток ромашки в рівних пропорціях залити склянкою (200гр.) крутого окропу. Дати настоятися і охолонути. Цим розчином полоскати вимите волосся або робити компреси, залишаючи на 2 години під поліетиленовою шапочкою, зверху закутаний рушником.
  • 3. Ефективне домашнє засіб при жирній себореї шкіри голови: 1 ст. л меду розтерти з 1 ст. л масла касторки, додати стільки ж цибульного соку і вбити 1 яєчний жовток. Цю емульсію нанести на уражені ділянки шкіри. Утеплити голову рушником і залишити так мінімум на 1-2 години, потім вимити голову як звичайно.
  • 4. Лікарську спиртову настоянку календули 10 ст. л змішати з 1 ст. л касторки. Суміш масажними рухами втирати протягом тижня в шкіру голови двічі на день (вранці і ввечері).
  • 5. Відмінний засіб проти себореї - це дубова кора і коріння лопуха. Все залити окропом у пропорції 1:5, настояти 20 хвилин, додати 2 ст. л меду і так само втирати в шкіру. Укутати і походити 1-2 години.
  • 6. 2 ст. л ромашки аптечної, можна використовувати пижмо, засипати в 1 л води й парити 10 хв. Обполіскувати відваром вимите волосся.
  • 7. Мити волосся іхтіоловим або дігтярним милом.

Домашнє лікування вимагає тривалого і регулярного застосування, на відміну від лікарських засобів. Тому наберіться терпіння і не чекайте миттєвого результату. Радує хоча б те, що ви використовуєте при такому лікуванні тільки натуральні і безпечні для здоров'я засоби.

Лікування сухої себореї

Лупа призводить до передчасного випадання волосся, поступового відмирання волосяної цибулини і надалі до облисіння. На жаль багато хто не підозрюючи, що у них суха себорея, починають вживати заходів по відновленню волосся і запобігання випадання. Проблема лікування сухої себореї не усувається, процес запускається, і повернути колишню густоту волосся буває не можливо.

Лікування сухої себореї повинно бути комплексним. Відновлення роботи шлунку і кишечника, приведення в порядок гормонального та психо-емоційного фону в поєднанні з правильно підібраним доглядом за волоссям і шкірою голови, призводить до гарних результатів.

Необхідно дотримуватися здорової дієти. Виключити зі свого раціону смажене, гостре, солоне і копчене. Більше приділяти уваги кисломолочної продукції, фруктів і овочів, яєць і крупах. Обмежити до мінімуму вживання тваринних жирів. Виключити їжу швидкого приготування. Необхідно так само не забувати про активних фізичних навантаженнях, які нормалізують обмін речовин і циркуляцію крові в організмі.

Якщо себорею шкіри голови вчасно не лікувати, то вона може призвести до сухості волосся і шкіри або, навпаки, до засмальцьованості. У занедбаному стані починається випадання волосся і відмирання волосяних цибулин без шансів на відновлення. При щонайменших ознаках захворювання не відкладайте візит до лікаря.

Всього коментарів: 0
avatar