Гігрома: локалізація і лікування |
Зовні це досить поширене захворювання - гігрома - виглядає як підшкірна малорухлива кулька або овоид (у формі яйця). Усередині кулька заповнена желеїстою масою або серозною рідиною, нерідко з домішкою крові або фібрину. Шкіра над його поверхнею, гладка або шорстка. Підшкірне утворення пов'язане з сухожиллями і синовіальними сумками (це порожнини, заповнені синовіальною рідиною, виступають в якості буфера, бувають подм"язові, підшкірні, підзв"язочні, підсухожильні та ін). Гигромна кулька черпає свій вміст з синовіальних сумок, вона виникає в основному через травмування. Де розташовуються гігромиГігроми можуть локалізуватися в різних частинах тіла, особливо в області кінцівок:
Лікування гігромиПерш гігро лікували дуже болючим способом - методом роздавлювання. У вісімдесятих роках минулого сторіччя від цього методу медицина відмовилася, як від вельми негуманного. Серед військових медиків того часу побутувала жарт: «спосіб видалення гігроми Великий Медичною Енциклопедією». Спосіб полягав у наступних діях: руку з гигромной шишкою укладали на один том енциклопедії, а зверху м'яко вдаряли іншим томом. Крім хворобливості, метод славився майже 100% рецидивами. Оскільки капсулу, продуцирующую синовіальну рідину не руйнували, а просто вдавлюють назад, в м'які тканини тіла, через деякий час вміст її відновлювался. Консервативне лікування гигромНа ранній стадії призначають парафінові і грязьові аплікації, ультрафіолетове опромінення, електрофорез. До методів консервативного лікування відноситься також і прокол підшкірної капсули. Мета проколу - відкачування вмісту гігроми та введення лікарських речовин. Після вищеописаних процедур накладається пов'язка, що давить, хворе місце наказується не піддавати механічному впливу і навантаженню, ці заходи знижують вироблення синовіальної рідини. При консервативному лікуванні часті рецидиви. Хірургічне лікуванняНайбільш надійними вважаються хірургічне видалення стінок капсули з подальшою протимікробної обробкою і руйнуванням лазером. До плюсів лазерного лікування можна віднести повну відсутність рубцевої тканини. Хірургічне висічення скальпелем займає до 20 хвилин, а маніпуляції лазером і того менше. Операція в легкодоступному місці проводиться під місцевим наркозом, у більш серйозних випадках застосовують короткостроковий загальний наркоз. У більшості випадків видалення гігроми не вимагає госпіталізації. Гігрома: лікування за допомогою народних засобівНародна медицина пропонує безліч способів лікування гигром. Це компреси, обгортання, настоянки і т. д.:
Народні цілителі рекомендують також боротися з гигромой за допомогою соку чистотілу, плодів каштана, яловичої жовчі, прикладання капустяного листа, аплікацій з червоної і блакитної глини. Можна скористатися такою порадою: взяти мідну монету або пластину, очистити її з допомогою оцту або соди (можна прожарити на вогні) і туго прибинтувати до ураженого місця, носити не менше місяця. І останній народний рецепт, скоріше містичний, ніж реальний - в глухому місці (наприклад, в лісі) знайти стару кістку. Кістку ненадовго прикласти до хворого місця, після залишити її там же, де знайшли. Незабаром гігрома безслідно зникне. |
Всього коментарів: 0 | |