26.11.2024
Вівторок,04:37
Вітаю Вас Гість

Заборона куріння на робочих місцях може зберегти життя пасивним курцям

Пасивне куріння і здоров'я некурящих Все менше і менше смертей відбувається з-за згубного впливу сигаретного диму на робочому місці. Кількість серцевих нападів (інфарктів міокарда) пішло на спад після прийняття відповідних забороняють куріння законів у штаті Міннесота. Про це стало відомо після того, як дослідження клініки Майо, Рочестер, було опубліковано в журналі Archives of Internal Medicine.

Пасивне куріння - це ненавмисне споживання тютюну, шляхом вдихання тютюнового диму безпосередньо з повітря.

Експерти також стверджують, що пасивне куріння може викликати ішемічну хворобу серця. Причому згідно з деякими дослідженнями, ризик завдати шкоди серцево-судинній системі так само високий, як і при «активному» споживанні тютюну.

Журнал American Journal of Public Health опублікував дослідження каліфорнійських вчених, згідно з яким в США вмирають 42 000 пасивних курця щорічно, в тому числі 900 дітей. Тютюновий дим зменшує приблизно 60 000 потенційних років життя некурців американців. Плюс до всього це може завдати серйозної шкоди економіці. Прогнозовані втрати -$ 6,6 млрд.

Регіональні та державні органи управління узаконили поява вільних від куріння зон. За словами чиновників, це сприятиме зменшенню кількості курців та скорочення захворювань, викликаних тютюновим димом.

Предмет дослідження

Доктором Річардом Д. Хертом і його командою були зібрані дані про випадки раптової смерті від серцевих нападів та інфаркту міокарда у Олмстед Каунті, штат Міннесота, які відбувалися протягом 18 місяців, перш ніж були введені антитютюнові закони. А після прийняття законодавчих проектів, експеримент провели заново. У 2002 році були узаконені вільні від куріння зони, а в 2007 заборона на сигарети торкнувся бари і робочі місця.

У дослідженні повідомляється: «Спостерігається істотне скорочення серцевих захворювань, пов'язаних з курінням. Причому, ситуація значно покращилася і після того, як через п'ять років закон був посилений»

Після порівняння двох результатів (до прийняття законопроекту і після), вчені виявили, що

  • кількість інфарктів скоротилася на 33% (з 150,8 захворювань на 100000 чоловік до 100,7);
  • смертність від серцево-судинних захворювань зменшилась на 17% (з 109,1 до 92 смертей на 100 000 чоловік).

Вчені прийшли до висновку: «Кожен чоловік повинен намагатися уникати пасивного куріння. А людям з ішемічною хворобою серця настійно рекомендується взагалі не потрапляти під вплив тютюнового диму».

Лише в 2006 році органи охорони здоров'я США офіційно заявили про небезпеку пасивного куріння. Хірург Річард Кармона виступив з рішучим засудженням як шкідливої звички, так і її впливу на оточуючих. Він пояснив, що вдихали тютюновий дим некурящі люди, піддають своє здоров'я серйозної небезпеки. Кармона підкреслив, що пасивне куріння-це не просто неприємність. Як переконливо показала наука, це безсумнівний шкоду здоров'ю.

Зміна законів зупинить шкоду пасивного куріння

Чисте приміщення, міцне здоров'я

Доктора каліфорнійського університету в Сан-Франциско Сара Кэлхоран і Памела М. Лінг зробили коментар для преси:

«Результати дослідження Херта наочно демонструють позитивну сторону повної відмови від куріння на робочих місцях. Спостерігається значне зниження випадків інфаркту міокарда, причому тенденції до зниження смертності проглядаються все більше виразно.

Рухаючись вперед, ми повинні кинути всі сили на усунення існуючих прогалин у законопроектах про куріння і на розширення списку вільних від куріння зон, включивши в нього багатоквартирне житло, автомобілі, казино, парки і вулиці.

А при влаштуванні на роботу кожен некурящий громадянин, не зважаючи на соціальний статус, повинен мати можливість повністю уникати тютюнового диму» .

Захистять дітей антитютюнові закони

Дослідження вчених з Гарвардської школи громадського здоров'я було опубліковано в журналі Pediatrics (за червень 2010 року), де повідомлялося, що діти і підлітки, які живуть в регіонах з прийнятими антитютюновими законами, набагато менше схильні до захворювань, пов'язаних із пасивним курінням. У той час як у регіонах без активної політики по відношенню до сигарет, ситуація значно гірша.

Повідомляється, що вільні від куріння зони сприяють зниженню котініну в крові на 39%. Котинін - це своєрідний індикатор, що наочно демонструє шкоду пасивного куріння. На жаль, навіть ті діти, які живуть в регіонах з активною антитабачної політикою, не можуть повністю убезпечити себе від впливу пасивного куріння, якщо в сім'ї або будинку ще не відмовилися від куріння.

Всього коментарів: 0
avatar