Противірусні препарати при застуді - швидка допомога |
Причиною появи простудних захворювань є мікроорганізми, що оточують людину в повсякденному житті. На сьогоднішній момент вчені досліджували вже більше 300 вірусів, що викликають застуду, тому вибір противірусних препаратів при застуді - одна з найважливіших тем жителя сучасного міста. ГРВІ або гострі респіраторні вірусні захворювання об'єднують понад 70% всіх випадків інфекційних недуг. Потрапляють через верхні шляхи, що забезпечують дихання, віруси викликають респіраторні інфекції. Чому необхідно противірусне лікуванняЗдорове тіло здатне боротися з застудою самостійно, хоча це не завжди можливо в умовах існуючої екології. При попаданні збудника інфекції в дихальні шляхи можливо 2 «сценарію»:
Часто лікарі призначають симптоматичне лікування, яке призначене тільки для зняття підвищеної температури, зменшення вогнищ запалення і загальну детоксикацію органів. Однак, сучасні віруси, і можливість виникнення дуже серйозних ускладнень роблять противірусні препарати при застуді обов'язковою формою лікування. Подібні ліки застосовуються точно так само, як і профілактичні засоби, якщо це препарати, зміцнюючі ослаблений імунітет під час щорічних спалахів інфекційних хвороб. Варто пам'ятати, що широко використовуються антибактеріальні препарати, такі як антибіотики, не можуть придушити вірусні хвороби, так як розраховані на боротьбу з бактеріальними зараженнями або ускладненнями. Тому спеціальні противірусні препарати при застуді і грипі мають більший позитивний вплив на заражений організм. Існує кілька найбільш небезпечних видів вірусів, що викликають застуду:
Використання противірусних препаратів при застуді допомагає скоротити тривалість перебігу хвороби в середньому на три дні, знижує можливість виникнення ризикованих ускладнень та розвитку хронічно хвороб. Так само прийом таких ліків є додатковою профілактикою для родичів і друзів, спілкуються з хворою людиною. Противовирусы для дорослихПротивірусні препарати при застуді у дорослих, виготовлені на основі синтетичних матеріалів, ділять на дві групи. Обидві вони широко застосовуються й ефективні, що підтверджено клінічними дослідами. Перша група об'єднує в собі блокатори М-каналів, які не дозволяють хвороботворних вірусів проникати крізь стінки клітин, зупиняючи подальше розмноження зарази в організмі. До подібних противірусних препаратів відносять:
Склад цього медикаменту дуже токсичний і рекомендується до використання тільки у випадках підтвердженого респіраторно-синцитиального розвитку інфекції. Подібні ускладнення можуть викликати у дітей бронхіоліт. Другий препарат Гропринозин - бореться з вірусами-збудниками парагрипу, риновіруси та різними аденовірусами. Ліки стимулює зміцнення імунітету і лікування. У сучасній медицині активно ведеться робота по створенню нових препаратів, що володіють іншими механізмами впливу. Зокрема, йдуть розробки засобів, здатних пошкоджувати оболонку, що захищає вірус та його частина, яка відповідає за розмноження вірусу в організмі носія. Це дозволить перешкоджати поширенню хвороби по дихальним шляхам. Яскравим прикладом може служити Плеконарил, успішно застосовуваний проти риновірусів. Інші препарати, що впливають на агресивні віруси на стадії їх впровадження в клітини організму: Теброфен, Оксолін та Флореналь. Друга група противірусних препаратів при застуді об'єднує в собі індуктори інтерферону і безпосередньо інтерферони. Самі по собі інтерферони - це особливі білкові речовини, синтезовані організмом для боротьби з інфекцією, підвищують природну стійкість людини проти вірусних атак. Основна перевага цих препаратів - у широкому спектрі дії, що вигідно відрізняє ці медикаменти від синтетичних аналогів. Але багато лікарі скептично налаштовані щодо застосування цих препаратів, як самостійних засобів лікування при ГРВІ. Зазвичай при призначенні рекомендують ці препарати у вигляді ректальних свічок і спеціальних крапель в ніс. Прикладом можуть служити:
Також широко застосовуються індуктори інтерферону - особливі препарати, що прискорюють процес вироблення в організмі власних інтерферонів. Серед таких лікарських противірусних препаратів при застуді слід звернути увагу на Аміксин за його цінову доступність і меглюмина акридонацетат, який продають Циклоферон, за багаторічний термін успішного застосування в медицині. Імуномодулюючі противірусні препарати при застудіОдин з кращих і найбільш застосовних препаратів для профілактики ГРЗ - похідний мурамилдипептида - Лікопід, що володіє особливими властивостями, збільшують імуностимулюючу активність. Ліки під назвою Поліоксидоній здатне багаторазово підвищувати здорову активність в клітинах захисної системи і посилювати захист від інфекційних захворювань. Особливо часто цей препарат рекомендують людям, схильним до частих захворювань, і співробітникам шкідливих для здоров'я виробництв. Висока ефективність спостерігається при лікуванні вірусних інфекцій у дітей, які часто і багаторазово хворіють на ГРВІ, за допомогою модуляторів, які мають мікробне походження. Серед найвідоміших: Бронхомунал та Рибомуніл, рідше застосовується ІРС-19 та інші. Препарат Анаферон складається з дуже малих доз антитіл, що належать до гамма - интеферону здорового людського тіла. Вся група імуномодуляторів тісно пов'язана з групою препаратів, що збільшують адаптаційні властивості організму хворого, підвищують витривалість і працездатність, клітинну опірність проти вірусів і називається адаптогенними ліками. Противірусні препарати рослинного походженняДеякі лікарські трави володіють противірусними властивостями. Найбільш ефективні рослинні препарати проти вірусів, що відносяться до сімейства герпесу. Різноманітні герпетичні висипання не рідко супроводжують перебіг застуди в організмі, а інфекція, яка виникає при такому зараженні, проникає в дихальні шляхи і викликає ускладнений ГРВІ. Для зовнішнього лікування використовують:
Лікарські форми хімічного та природного походження дозволяють ефективно боротися з вірусами і не затягувати лікування до хронічної ступеня. Перед застосуванням будь-якого, навіть самого натурального засобу, необхідно отримати консультацію у лікаря для запобігання можливих негативних наслідків прийому ліків. |
Всього коментарів: 0 | |