11.05.2024
Субота,11:40
Вітаю Вас Гість

Противірусні препарати при застуді - швидка допомога

Противірусні препарати при застудіПричиною появи простудних захворювань є мікроорганізми, що оточують людину в повсякденному житті. На сьогоднішній момент вчені досліджували вже більше 300 вірусів, що викликають застуду, тому вибір противірусних препаратів при застуді - одна з найважливіших тем жителя сучасного міста. ГРВІ або гострі респіраторні вірусні захворювання об'єднують понад 70% всіх випадків інфекційних недуг. Потрапляють через верхні шляхи, що забезпечують дихання, віруси викликають респіраторні інфекції.

Чому необхідно противірусне лікування

Здорове тіло здатне боротися з застудою самостійно, хоча це не завжди можливо в умовах існуючої екології. При попаданні збудника інфекції в дихальні шляхи можливо 2 «сценарію»:

  • 1. При досить сильному імунітеті хвороба або не виникає, або протікає в легкій і майже непомітною формі.
  • 2. При ослабленому будь-якими факторами здоров'я - хвороба може розвинутися важкі загострені форми бактеріальних уражень легенів або бронхів або спровокувати ускладнення хронічних хвороб.

Часто лікарі призначають симптоматичне лікування, яке призначене тільки для зняття підвищеної температури, зменшення вогнищ запалення і загальну детоксикацію органів. Однак, сучасні віруси, і можливість виникнення дуже серйозних ускладнень роблять противірусні препарати при застуді обов'язковою формою лікування. Подібні ліки застосовуються точно так само, як і профілактичні засоби, якщо це препарати, зміцнюючі ослаблений імунітет під час щорічних спалахів інфекційних хвороб.

Варто пам'ятати, що широко використовуються антибактеріальні препарати, такі як антибіотики, не можуть придушити вірусні хвороби, так як розраховані на боротьбу з бактеріальними зараженнями або ускладненнями. Тому спеціальні противірусні препарати при застуді і грипі мають більший позитивний вплив на заражений організм.

Існує кілька найбільш небезпечних видів вірусів, що викликають застуду:

  • коронавіруси;
  • реовіруси;
  • вірус грипу А, В, С;
  • пикорнавирусы;
  • паремиксовирусы;
  • аденовіруси.

Використання противірусних препаратів при застуді допомагає скоротити тривалість перебігу хвороби в середньому на три дні, знижує можливість виникнення ризикованих ускладнень та розвитку хронічно хвороб. Так само прийом таких ліків є додатковою профілактикою для родичів і друзів, спілкуються з хворою людиною.

Які препарати допоможуть при застуді

Противовирусы для дорослих

Противірусні препарати при застуді у дорослих, виготовлені на основі синтетичних матеріалів, ділять на дві групи. Обидві вони широко застосовуються й ефективні, що підтверджено клінічними дослідами.

Перша група об'єднує в собі блокатори М-каналів, які не дозволяють хвороботворних вірусів проникати крізь стінки клітин, зупиняючи подальше розмноження зарази в організмі. До подібних противірусних препаратів відносять:

  • 1. Такі препарати як амантадин, іноді носить назву Мідантан або, перевірений часом, ремантадин - він же Римантадин. Подібні засоби необхідно застосовувати тільки при перших симптомах, коли хвороба ще в самому початку. Найчастіше ці медикаменти призначають під час епідемій, що належать до грипозним спалахів. Якщо точно визначити тип вірусу не вдається, але є підозра на грип А, сім'ї хворого призначають ці препарати для профілактики.
  • 2. Ефективними проти А і У вірусів є інгібітори нейрамінідази, здатні пригнічувати вироблення ферменту, який відповідає за розмноження вірусу. Серед таких препаратів слід зазначити озельтамівір, званий також Таміфлю, і ефективний засіб Реленза. Прийом даних лікарських форм потрібно починати вже протягом двох перших днів після виявлення хвороби. Під час останніх епідемій грипу виявлені деякі незареєстровані побічні дії озельтамівіру. Серед зазначених рідкісних випадків нудоти, блювоти, мігрені і запаморочення були зафіксовані кілька випадків порушення свідомості.
  • 3. Медикаменти різнобічного дії. Найпоширеніші противірусні препарати при застуді - це рибавірин, званий Рибарин і інозин пранобекс, що продається в аптеках, як Гропринозин. Перший препарат особливо ефективний проти вірусів характерних для грипу А і В. Активні речовини ліки знищують коронавіруси, респіраторно-синцитіальні і риновіруси.

Склад цього медикаменту дуже токсичний і рекомендується до використання тільки у випадках підтвердженого респіраторно-синцитиального розвитку інфекції. Подібні ускладнення можуть викликати у дітей бронхіоліт. Другий препарат Гропринозин - бореться з вірусами-збудниками парагрипу, риновіруси та різними аденовірусами. Ліки стимулює зміцнення імунітету і лікування.

У сучасній медицині активно ведеться робота по створенню нових препаратів, що володіють іншими механізмами впливу. Зокрема, йдуть розробки засобів, здатних пошкоджувати оболонку, що захищає вірус та його частина, яка відповідає за розмноження вірусу в організмі носія. Це дозволить перешкоджати поширенню хвороби по дихальним шляхам. Яскравим прикладом може служити Плеконарил, успішно застосовуваний проти риновірусів. Інші препарати, що впливають на агресивні віруси на стадії їх впровадження в клітини організму: Теброфен, Оксолін та Флореналь.

Друга група противірусних препаратів при застуді об'єднує в собі індуктори інтерферону і безпосередньо інтерферони. Самі по собі інтерферони - це особливі білкові речовини, синтезовані організмом для боротьби з інфекцією, підвищують природну стійкість людини проти вірусних атак.

Основна перевага цих препаратів - у широкому спектрі дії, що вигідно відрізняє ці медикаменти від синтетичних аналогів. Але багато лікарі скептично налаштовані щодо застосування цих препаратів, як самостійних засобів лікування при ГРВІ. Зазвичай при призначенні рекомендують ці препарати у вигляді ректальних свічок і спеціальних крапель в ніс. Прикладом можуть служити:

  • лейкоцитарний інтерферон - цей нативний препарат закапують не менше 4 разів в денний час;
  • реаферон, що застосовується по 2-3 краплі 3-6 раз на день;
  • ректальні свічки Віферон застосовуються дорослими пацієнтами по 4 шт. в день.

Також широко застосовуються індуктори інтерферону - особливі препарати, що прискорюють процес вироблення в організмі власних інтерферонів. Серед таких лікарських противірусних препаратів при застуді слід звернути увагу на Аміксин за його цінову доступність і меглюмина акридонацетат, який продають Циклоферон, за багаторічний термін успішного застосування в медицині.

Противірусні препарати при застуді для дітей і дорослих

Імуномодулюючі противірусні препарати при застуді

Один з кращих і найбільш застосовних препаратів для профілактики ГРЗ - похідний мурамилдипептида - Лікопід, що володіє особливими властивостями, збільшують імуностимулюючу активність. Ліки під назвою Поліоксидоній здатне багаторазово підвищувати здорову активність в клітинах захисної системи і посилювати захист від інфекційних захворювань. Особливо часто цей препарат рекомендують людям, схильним до частих захворювань, і співробітникам шкідливих для здоров'я виробництв.

Висока ефективність спостерігається при лікуванні вірусних інфекцій у дітей, які часто і багаторазово хворіють на ГРВІ, за допомогою модуляторів, які мають мікробне походження. Серед найвідоміших: Бронхомунал та Рибомуніл, рідше застосовується ІРС-19 та інші.

Препарат Анаферон складається з дуже малих доз антитіл, що належать до гамма - интеферону здорового людського тіла. Вся група імуномодуляторів тісно пов'язана з групою препаратів, що збільшують адаптаційні властивості організму хворого, підвищують витривалість і працездатність, клітинну опірність проти вірусів і називається адаптогенними ліками.

Противірусні препарати рослинного походження

Деякі лікарські трави володіють противірусними властивостями. Найбільш ефективні рослинні препарати проти вірусів, що відносяться до сімейства герпесу. Різноманітні герпетичні висипання не рідко супроводжують перебіг застуди в організмі, а інфекція, яка виникає при такому зараженні, проникає в дихальні шляхи і викликає ускладнений ГРВІ. Для зовнішнього лікування використовують:

  • Алпізарін - відоме і схвалене засіб, що отримується при медичній переробки копійочник альпійського, листя манго або іншого сорту копійочник - желтеющего;
  • мазь Мегосин, виготовляють з бавовняного масла;
  • Госипол - з перероблених коріння і насіння бавовнику;
  • Хелепин - з бадилля леспедеці копеечковой;
  • сучасний препарат Альтабор - застосовується як противірусний препарат при застуді, завдяки використанню в складі екстрактів з плодів сірої і, більш рідкісною, вільхи клейкої;
  • засіб Протефлазід призначають як профілактику і лікування загальних простудних захворювань, а виготовляють його з вейніка наземного і частин рослини дернистая щучка;
  • добре зарекомендували себе німецькі противірусні та імуномодулюючі медикаменти. Серед найбільш відомих - Імупрет, ліки, виготовлене з рослинних витяжок кори дуба, польового хвоща та молодих листя волоського горіха.

Лікарські форми хімічного та природного походження дозволяють ефективно боротися з вірусами і не затягувати лікування до хронічної ступеня.

Перед застосуванням будь-якого, навіть самого натурального засобу, необхідно отримати консультацію у лікаря для запобігання можливих негативних наслідків прийому ліків.

Всього коментарів: 0
avatar