26.11.2024
Вівторок,01:14
Вітаю Вас Гість

Як лікувати лімфовузли на шиї

Лімфовузли на шиїЛімфатичні вузли складають важливу частину імунної системи. Вони призначені для боротьби з інфекціями. Лімфовузли відфільтровують бактерії і віруси і виводять їх з організму. Вузли розташовані в області шиї, пахвових западин і в паху, в них містяться білі кров'яні тільця. Лімфовузли на шиї називаються шийними. Набухання шийних лімфовузлів відбувається з-за швидкого збільшення кількості білих кров'яних тілець, коли в найближчому органі виявляється інфекція. Ось чому при підозрі наявності вірусної інфекції лікарі обмацують лімфовузли, збільшення яких може непрямим чином підтвердити діагноз.

Запалені лімфовузли на шиї, в чому може бути причина

Лімфовузли на шиї можуть запалитися в результаті різних захворювань. Наприклад, пухлину лімфатичних вузлів в області шиї викликає ангіна або гострий фарингіт, застуда або туберкульоз. Подібну реакцію можна виявити на вірус краснухи або токсоплазмоз, а також на ряд інших вірусних інфекцій.

Серед інших причин можна назвати запальні вушні або шкірні захворювання, зубні інфекції і запалення ясен, рак гортані або ротової порожнини. Запалений лімфовузол на шиї може говорити і про інші інфекції, що вражають близькі до шиї органи, а також венеричних захворюваннях. Причиною захворювання можуть стати також котячі або щурячі подряпини.

Як лікувати лімфовузли на шиї

Симптоми запалення лімфовузлів на шиї

М'які припухлості під підборіддям або у верхній частині шиї, іноді хворобливі, є одним із симптомів запалення шийних лімфовузлів. Шишки в області потилиці можуть свідчити про поширення раку в лімфовузли на шиї. Шкіра на поверхні вузла стає червоною і запаленої. Іноді запалення лімфовузла схоже на звичайну застуду або респіраторне захворювання. Хворий відчуває слабкість, озноб, втрата апетиту, труднощі при ковтанні та прискорений пульс. При виявленні цих ознак, особливо якщо вони не проходять, слід звернутися до лікаря.

Чим лікувати лімфовузли на шиї

Зазвичай лікування лимфаузлов полягає в усуненні причин, що викликають запальну реакцію. Наприклад, якщо відомо, що причиною є бактеріальна інфекція, тоді необхідно ввести курс антибіотиків. Дорослі можуть прийняти аспірин, парацетамол або ібупрофен. При підозрі на рак буде потрібно хірургічне втручання, хіміо - або променеву терапію.

Як тільки основна причина буде усунута, лімфавузли на шиї придбають свій колишній вигляд. Однак якщо припухлість не проходить, обов'язково проконсультуйтеся у лікаря. Для зменшення болю або усунення дискомфорту можна прикладати до запаленого сайту тепле вологе рушник. Лікар може також призначити знеболюючі препарати.

чи Можна уникнути запалення шийних лімфовузлів. Це малоймовірно, оскільки неможливо захистити себе від усіх видів інфекцій. Однак дотримання профілактичних заходів дозволить істотно знизити ризик захворювання.

  • Своєчасно лікуєте бактеріальні та вірусні інфекції. При перших ознаках інфекції (наприклад, озноб, почервоніння) слід звернутися до лікаря.
  • Прийміть заходи для запобігання інфекційного зараження: регулярно мийте руки; уникайте контактів з хворими людьми; вживайте здорову їжу, багату клітковиною, овочами і фруктами, з пониженим вмістом насичених жирів.

Запалені лімфовузли на шиї

Лікування лімфовузлів на шиї домашніми засобами

Народна терапія не є основним лікуванням, вона покликана полегшити стан і прискорити одужання, і використовується на додаток до призначення лікаря і при його схвалення. Для вживання всередину і полоскання горла можна застосувати наступні склади:

  • Пів чайної ложки солі і стільки ж соди розчиніть в склянці гарячої води, охолодіть до комфортної температури. Зазначене засіб використовуйте кілька разів в день.
  • Приготуйте трав'яний чай з ромашки, календули і м'яти. Їм також слід полоскати горло 3-4 рази на день.
  • Випивайте щодня 1 столову ложку свіжого соку алое. Якщо сік приготований на кілька прийомів, зберігати його слід в холодильнику.

Для зменшення дискомфорту і прискорення одужання можна масажувати запалені лімфовузли на шиї ефірними маслами. Масажувати слід акуратно, але впевнено, уздовж шиї зверху вниз. При появі болю тиск пальців послабити. Для масажу використовують олію лаванди, евкаліпта, чайного дерева. Ефірні олії розчиняють в базових (оливкова, мигдальне, персика) в співвідношенні 1:20 (одну частину ефірного масла в 20 частинах основи).

також Корисно вживати в їжу вітамінні та бактерицидні продукти, наприклад, часник, цибулю, лимон та ін При використанні народних засобів необхідно пам'ятати, що деякі з них можуть викликати алергічну реакцію, тому уважно стежте за своїм станом і консультуйтеся з лікарем.

Всього коментарів: 0
avatar