10.05.2024
П`ятниця,05:57
Вітаю Вас Гість

Ендометріоз: лікування народними засобами, причини, симптоми

Здоров'я Ендометріоз: лікування народними засобами, причини, симптоми

Ендометріоз - лікування народними засобамиГінекологічне захворювання ендометріоз характеризується появою вогнищ розростання ендометрію за межі матки. Найчастіше уражається сама матка, її шийка, яєчники, але також зустрічається розростання ендометріозу в черевну порожнину і на стінки кишечника.

Етіологія захворювання пов'язана з гормональними порушеннями. Найстрашнішим наслідком ендометріозу є безпліддя. У сучасній медицині використовується хірургічне та гормональне лікування цього захворювання, але не менш ефективно при ендометріозі лікування народними засобами, особливо на його ранніх стадіях.

Причини і симптоми

До кінця причини виникнення ендометріозу на сьогоднішній день не вивчені, але цілком імовірно, що захворювання пов'язане з генетичною схильністю або порушенням в організмі жінки співвідношення і вмісту гормонів. Також не виключається поява гормонального збою внаслідок отриманих стресів, соматичних захворювань і неправильного харчування. Симптомами ендометріозу є болісні менструації, біль у попереку, внизу живота, в ногах, що посилюються під час менструації. Біль виникає також при занятті сексом.

Основні форми ендометріозу

Ендометріоз виявляється в різних формах, кожна з яких має свої симптоми і можливі причини виникнення.

  • ендометріоз шийки матки - виникає як наслідок травми під час пологів, аборту і припікання ерозій;
  • ендометріоз яєчників - ендометріоїдна тканина розростається в стромі або на поверхні яєчника. При невеликому вогнищі ураження захворювання може клінічно не проявлятися, але ускладнюється безпліддям. При вираженому осередку розповсюдження відбувається утворення ендометріоїдних кіст, що викликають болі під час менструації. Ця форма ендометріозу майже завжди супроводжується спайками на внутрішніх органах;
  • ендометріоз тіла матки - ендометріоїдна тканина поширюється в м'язовий шар матки. При цій формі ендометріозу менструальні виділення рясні з вираженим больовим синдромом і тривалими мажущими виділеннями до і після менструації.

Лікування ендометріозу шийки матки

Лікування лікарськими травами

Поряд з терапевтичними методами при лікуванні ендометріозу також широко застосовуються і лікарські трави у вигляді відварів і спринцювань. Переваги рослинних препаратів у порівнянні з хімічними очевидні: вони нешкідливі і майже не мають побічних ефектів. Застосовуються при лікуванні ендометріозу народні засоби володіють протизапальними, антиоксидантними та імуномодулюючими властивостями, благотворно впливають, завдяки біологічно активним речовинам, на статеву сферу жінки.

Настої лікарських трав

Найбільш ефективним лікуванням народними засобами ендометріозу тіла матки є застосування відварів червоної щітки і матки борової, які допомагають навіть при великому вогнищі поразки з присутністю гіперплазії.

Лікування буде максимально дієвим, якщо ці відвари застосовувати курсами. Дія борової матки засноване на лікуванні хвороби, а застосування червоною щітки призупинить її подальші розвиток. Курс розрахований на 4 етапи.

Для приготування відвару потрібно 4 ст. л. трави заварити окропом, потім укутати ємність тканиною і поставити настоюватися на 45 хвилин. Остиглий відвар проціджують і вживається за півгодини до їжі і перед сном. При ускладненій формі ендометріозу, при наявності запальних процесів, до даного настою додається відвар із звіробою, приготований таким же чином.

Дані настої приймаються за наступною схемою: 2 тижня курс борової матки, 2 тижні - перерва, 2 тижні курс червоної щітки, потім знову 2 тижні перерва.

Прийом рекомендується починати з середини циклу для того, щоб перерва була як раз у період менструації, коли небажано приймати ці трави. По закінченні курсу необхідний двотижневу перерву, потім знову повторити обидва етапи. Під час курсу необхідно стежити за станом свого організму, і при появі відчуття дискомфорту краще призупинити прийом настоїв або збільшити тривалість перерви між курсами.

Також необхідно врахувати, що при використанні народних методів попередньо слід проконсультуватися з лікарем. Протипоказаннями для прийому, як червоною щітки, так і матки борової, служать індивідуальна непереносимість і вагітність. Застосування при лікуванні ендометріозу тіла матки таких народних засобів як хвощ польовий, полин, пижмо, деревій, материнка і селеру стримує кровотеча.

При лікуванні народними засобами ендометріозу шийки матки застосовуються такі лікарські збори, які є рослинними замінниками фітоестрогенів - жіночих гормонів:

  • 1. Змішати по 25 гр. кореня оману високого, ромашки аптечної, подорожника великого і 20 гр. шишок хмелю. Даний збір насипають у ємність і заливають літром киплячої води. Настій повинен постояти протягом години. Перед застосуванням його проціджують і вживають до прийому їжі протягом місяця, курс можна повторити після 2-тижневої перерви.
  • 2. Змішати по 10 гр. кореня оману високого, споришу, звіробою продірявленого, зозулиного льону, кропиви дводомної, деревію звичайного, меліси лікарської, по 5 гр. квітів, сухоцвіту болотної, перстачу гусячої, квітів календули і пустирника. У ємність насипають 4 ст. л. суміші, заливають літром окропу, витримують протягом 30-45 хвилин. Настій перед застосуванням проціджують і п'ють перед їжею. Рекомендований 3-4 тижневий прийом, потім 15-20 днів - перерва.

При використанні даних настоїв відбувається не тільки зменшення запальних процесів, але і нормалізація ендокринних функцій статевої сфери в жіночому організмі. В період місячних лікування призупиняється. В лікуванні ендометріозу яєчників ефективний прийом таких настоїв лікарських трав:

  • 1. Трав'яний збір, що складається з м'яти, листя деревію, кропиви, бузини, ромашки, взятих за 10 р., квіток малини, шавлії та буквиці лікарської - по 5г, заливають 2 л окропу і настоюється протягом 30-45 хвилин. Перед вживанням процідити. Приймають відвар за півгодини до їжі. Лікування розрахований на 2 тижні. Через кілька тижнів, курс повторити. Слід врахувати, що буковица сприяє зниженню артеріального тиску, тому її виключають зі збору при гіпотонії.
  • 2. Також при лікуванні ендометріозу хорошим народним засобом служить настій з кропиви. 2 ст. л. трави необхідно заварити окропом, настояти протягом півгодини. Перед застосуванням готовий відвар розбавляється ще 1 склянкою кип'яченої води, і вживається до їжі. Курс розрахований на 5 днів.
  • 3. Таку ж схему приготування використовують і для відвару горця перцевого. Але приймати його треба по 1 ст. л. протягом дня.
  • 4. Корисними властивостями для жінок має трава грициків. Як і перець водяний, вона сприяє скороченню матки, і такий настій можна пити під час менструацій. Для приготування відвару 2 ст. л. грициків заливають 1 склянкою киплячої води і дають настоятися протягом години. П'ють по 1 ст. ложці.

Існуюча практика лікування народними засобами ендометріозу давно вже себе добре зарекомендувала. Завдяки їй відновлюється гормональний баланс в організмі, підвищується імунітет, стимулюються захисні сили жіночого організму, запобігає розвитку запальних процесів.

Застосовувати лікарські відвари необхідно протягом кількох місяців, при цьому періодично змінювати склад трав.

Чим небезпечний ендометріоз шийки матки, лікування народними засобами

Спринцювання травами

Крім застосування всередину настою з лікарських трав, лікування ендометріозу народними засобами можливо і спринцюванням. Склади, застосовувані для спринцювання, можна приготувати за такими рецептами:

  • 3-4 столових ложок кореня анісу заливають 500 мл киплячої води. Пропарити 15-25 хв на водяній бані. Перед спринцюванням процідити і розбавити такою ж кількістю кип'яченої води;
  • чистотіл заливається окропом і підігрівається 15-25 хв на водяній бані. Перед застосуванням також процідити і розбавити водою;
  • 40 г листків евкаліпта залити 2 склянками окропу, парити за допомогою водяної бані 15-25 хв. Перед застосуванням відвар проціджують і розбавляють водою в пропорції 1:4.

Курс спринцювання рекомендується кожні два дні, загальна кількість процедур - 10-15, залежно від тяжкості захворювання.

Чим ще лікують ендометріоз у народі

Небезпідставно існує думка, що лікувати ендометріоз можна за допомогою глини. Більш вираженими лікувальними якостями володіє біла, блакитна і сіра глина. Глина для лікування береться без земляних або піщаних включень. Вона розводиться водою - також можна додати бджолина отрута - і нагрівається на водяній бані до теплого стану. Потім маса викладається на целофан і формується у вигляді коржі товщиною близько 3 див. Прикладати корж потрібно на нижню частину живота між лобком і пупком. Зверху тіло закутується теплим пледом. Після закінчення 2 годин коржик знімають, добре змивають залишки глини водою.

Курс лікування глиною становить 5-8 процедур, вони проводяться щодня. Важливо врахувати, що на кожну процедуру необхідно розводити нову порцію глини.

Дуже часто лікування ендометріозу народними засобами дає чудовий результат, але потрібно також враховувати і загальний стан організму, переносимість застосовуваних лікувальних складів і можливі алергічні реакції. Саме тому використовувати народні методи лікування необхідно з достатньою мірою обережності.

Всього коментарів: 0
avatar