14.05.2024
Вівторок,19:43
Вітаю Вас Гість

Блефаропластика: види операцій та характер ускладнень

БлефаропластикаТермін «блефаропластика», що відбувся від грецького слова «веко», позначає операцію, проведену на століттях і представляє собою розсічення шкірного покриву в даній області і видалення надлишків жиру і складок. Така операція може проводитися як в косметологічних (з метою зміни форми і розрізу очей, видалення «мішків», корекції нависають століття і так далі), так і в медичних (наприклад, виправлення вроджених дефектів століття) цілях. Хоча найбільш часто вона застосовується для корекції вікових змін, адже ні для кого не секрет, що саме очі в першу чергу видають таємницю віку своїх господинь.

Види блефаропластики

У залежності від призначення і способу виконання блефаропластика підрозділяється на кілька видів:

  • Операції на верхньому столітті;
  • Пластика нижніх повік;
  • Кругові операції (одночасно впливають на верхню і нижню повіку);
  • Корекція азіатського розрізу, що представляє собою формування складки шкіри європеоїдного типу;
  • Кантопексия, що застосовується найчастіше в комплексі з пластикою нижніх повік. Цей вид операції призначений в першу чергу для корекції опущених вниз зовнішніх куточків очей, додають погляду людини втому і додатковий вік;
  • Екзофтальм (захворювання, що виявляється в деформації очного яблука, так званому «выпучивании» іноді зі зміщенням центру).

Як і будь-яка операція, блефаропластика вимагає попереднього обстеження і консультації з фахівцем, а після проведення її - реабілітаційного періоду. Сама операція триває приблизно два-три години, а реабілітація може зайняти від десяти до дванадцяти днів. Однак остаточний результат буде видно лише по закінченні одного-двох місяців, коли остаточно зникнуть операційні рубці і набряки спадуть. Рубці зникають швидше при проведенні спеціальних косметичних процедур, призначених лікуючим лікарем залежно від стану шкірного покриву.

Блефаропластика нижніх століття

Пластика нижніх повік вважається більш складною операцією з точки зору техніки, ніж інші види блефаропластики, і це легко пояснити. При операції на верхньому столітті розріз проводиться в області природної шкірної складки, а це означає, що слід від розрізу буде зовсім непомітний. Розріз на нижньому столітті виробляється трохи нижче лінії росту вій, на більш помітному візуально місці. Однак при правильному виконанні операції рубці тут також будуть абсолютно не видно.

Блефаропластика нижніх повік проводиться найчастіше при підшкірних грижах, які можуть утворюватися навіть у дуже молодих пацієнтів, при утворенні шкірних мішків і складок. Для того щоб позбутися від цих дефектів, хірурги роблять тонкий розріз, видаляють підшкірний жир, розташований під століттям у вигляді грудочок, а потім трохи підтягують шкіру століття. При надмірному напруженні може утворитися виворіт століття, тому цей етап операції також вимагає уважності і майстерності.

Існує пластику нижнього століття без розрізу. Така операція називається транскон'юнктивальний і передбачає видалення надлишків підшкірного жиру через спеціальні мікроскопічні отвори з боків конъюктивы. Наважуючись на подібну операцію, варто пам'ятати, що пластика нижніх повік не позбавляє пацієнта повністю від зморшок і «гусячих лапок», для цього варто застосовувати косметологічні процедури.

Блефаропластика: ускладнення.

Під час реабілітаційного періоду можуть виявлятися деякі ускладнення, які носять швидше характер дискомфорту, ніж пошкодження в повній мірі. Однак навіть самі нешкідливі з них, проявляючись протягом довгого періоду часу, можуть служити тривожним симптомом. Так, наприклад, в число ускладнень після пластики повік входять:

  • 1. Підвищена сльозоточивість - у перший час після операції не повинна викликати тривоги, так як може бути викликана роздратуванням слізних залоз. Однак проявляючись протягом довгого часу, є ознакою пошкодження залози і потребує консультації з фахівцем.
  • 2. «Сухі» очі - зворотна ситуація, викликана недостатнім змочуванням слизової оболонки ока. Найчастіше це ускладнення виникає у тих людей, хто ще до операції страждав від подібної проблеми.
  • 3. Утворення гематоми позаду очного яблука - найбільш серйозне ускладнення після операції. Скупчилася кров, здавлюючи зоровий нерв, що може призвести до втрати зору.
  • 4. Виворіт століття - відбувається при надмірному натягу шкіри.
  • 5. Незмикання повік також вважається нормальним в перші дні після операції. Однак якщо воно спостерігається й надалі, то це говорить про видалення надмірної кількості шкіри.
  • 6. Також може спостерігатися опущення століття. Це відбувається при пошкодженні нерва, що відповідає за роботу м'язи верхнього століття.

Необхідно пам'ятати про те, що блефаропластика проводиться під загальною (рідше місцевої) анестезією. А це означає, що з обережністю варто лягати під ніж пластичного хірурга тим, хто страждає серцевими захворюваннями, алергії на лікарські препарати, що використовуються для наркозу і т. д. Вона також протипоказана при діабеті і важких захворюваннях крові.

Для тих, хто хоче позбутися від дефектів шкіри навколо очей, але не може зважитися на хірургічне втручання, є альтернативні можливості. Так, наприклад, існує апаратна блефаропластика, що представляє собою вплив на зони нижніх і верхніх повік апаратним методом з метою зменшення кількості підшкірних жирових утворень і «підтягування» шкіри. Позитивно позначається на стані шкіри навколо очей додаткове збагачення її вологою і поживними речовинами, так як тонка і особливо чутлива в цій зоні шкіра при недостатньому постачанні корисними речовинами стає ще більш вразливою і крихкою. Проте всі ці методи носять набагато більш короткочасний і поверхневий характер, ніж блефаропластика.

Всього коментарів: 0
avatar