24.11.2024
Неділя,09:44
Вітаю Вас Гість

Високий тиск збільшує вік мозку

Гіпертонія старить мозок Згідно з результатами нового наукового експерименту, проведеного вченими Каліфорнійського університету, старіння мозку відбувається з-за високого артеріального тиску, причому навіть у тих людей, чиє підвищений тиск ще не вимагає медичного втручання. Дослідники стверджують, що їхні висновки підкреслюють необхідність своєчасного посиленого контролю артеріального тиску.

Проведений експеримент вважається першим досвідом, який показує, що підвищений тиск викликає структурні пошкодження мозку у средневозрастной категорії гіпертоніків. Однак аналогічний збиток у літніх людей відбувається і з-за когнітивних порушень.

Чарльз Декарли, професор неврології і директор Центру Хвороби Альцгеймера при Каліфорнійському університеті в Девісі, заявив: «Відсутність симптомів хвороби ще не означає, що вони не виникнуть в майбутньому. Людям ще в молодому віці варто пройти обстеження у фахівця».

Високий тиск і когнітивні порушення

Нормальний артеріальний тиск - це стандартні 120/80. Предгіпертонія лежить в межах 120-139/80-89, а тиск вище 140/90 класифікується як високий (гіпертонія).

Попередні дослідження показали, що гіпертонія призводить до зниження мозкових здібностей, таких як мислення і пам'ять, а також несе в собі підвищений ризик деменції (старечого маразму). Підвищений тиск - це непрямий ризик піддатися різним когнітивним порушенням, але варто відзначити, що в ранньому віці це виліковне.

Проте вчені попереджають, що ще немає доказів того, що лікування підвищеного тиску в середньому віці може запобігти когнітивні порушення і деменцію в майбутньому.

Детальне сканування білої речовини

Знімки МРТ, за допомогою яких розглядають мікроскопічні деталі структури білої речовини мозку, носять назву «зображення тензорною дифузії». Біла речовина складається з аксонів, довгих ниток, які несуть електричні сигнали з однієї ділянки мозку на іншу. Пошкодження аксонів фіксує МРТ.

Існує також інший тип томографії, яка показує пошкодження білої речовини у вигляді світлих областей. Поєднуючи його з показаннями тензорною дифузії, вчені змогли побачити порушення як в білому, так і в сірій речовині мозку. Це дозволило визначити фактор впливу артеріального тиску на пошкодження аксонів.

Результати

Результати показали, що мозок 33-річного добровольця, який перебував в групі респондентів з високим тиском, за віком ідентичний мозку здорового сорокарічної людини. Більш докладні дослідження продемонстрували, що у людей, які страждають від гіпертонії, в лобових і скроневих частках мозку набагато менше сірої речовини, ніж у цілком здорових людей.

Наслідки

Вчені поки що не можуть з'ясувати, чому гіпертонія є причиною старіння мозку. Але вони зазначають, що високий тиск призводить до збільшення жорсткості артерій, що в свою чергу ускладнює кровообіг, і аксони отримують менше кисню і поживних речовин».

Всього коментарів: 0
avatar