02.05.2024
Четвер,09:45
Вітаю Вас Гість

Високий кров'яний тиск у період вагітності викликаний ферментами

Вплив ферментів на рівень кров'яного тиску під час вагітності Нетипово високий рівень ферментів CYP2J2 в клітинах плаценти і децидуальної оболонки (ендометрії) у жінок у період прееклампсії виявили німецькі вчені.

Прееклампсія, найбільш поширене ускладнення при вагітності, це стан, при якому відбувається раптове різке підвищення артеріального тиску, а також мають місце набряки і альбумінурія. В Європі та Америці прееклампсія є основним чинником, який ускладнює вагітність, аж до летального результату.

Приблизно у одній на кожні 20 вагітних жінок розвивається прееклампсія. Д-р Флоріан Херзе, д-р Ральф Дехенд і їх колеги вважають, що фермент CYP2J2, рівень якого перевищує норму у хворих жінок, мабуть, і провокує розвиток прееклампсії.

Вони пояснили в журналі Circulation, що, при стримуванні зростання ферментів в експериментах на тварин, симптоми преэкламсии стали менш виражені.

У чому полягав експеримент

Прееклампсія починається в плаценті, яка забезпечує харчування і постачання киснем зростаючого плоду. Вчені розглянули зразки тканин, отримані від 25 жінок, яким була діагностована «прееклампсія», а також 23 інших вагітних жінок, які перебувають під наглядом. Зразки тканин були взяті з лікарень Америки і Європи.

Були використані чіп-технології для аналізу експресії майже 40 000 генів. У всіх жінок страждають прееклампсією виявили незвичайно високий рівень CYP2J2 в ендометрії і плацентарних клітинах. Ендометрій складається виключно з материнських клітин (плацента має клітини ембріона).

Яке значення ферменту CYP2J2

CYP2J2 бере участь у виробництві эпоксиэйкозотриеновой кислоти EET - спеціального метаболіту, який бере участь у регуляції запальних процесів і тиску крові.

Групі дослідників вдалося виявити клітини, які виробляють фермент CYP2J2 як трофобластов, які виконують життєво важливу функцію в період вагітності. Ці клітини плоду мігрують з плаценти в материнський ендометрій.

Трофобласты сприяють ремоделированию спіральних артерій, за умови, що плід має достатній запас поживних речовин. Процес ремоделювання порушується, якщо трофобласты не вростають досить глибоко в ендометрій, в результаті чого виникає нестача поживних речовин плоду, і, в кінцевому підсумку, прееклампсія.

Эпоксиэйкозотриеновые кислоти EET як корисні, так і шкідливі для здоров'я

Эпоксиэйкозотриеновые кислоти EET шкідливі, так як вони активують речовину, що гальмує зростання трофобластов в ендометрії. Однак за даними попередніх досліджень, эпоксиэйкозотриеновые кислоти EET корисні для серцево-судинної системи. Вони сприяють розширенню судин і знижують кров'яний тиск, захищає тканини від відмирання і кисневого голодування. Рівень змісту EET злегка підвищений в період здорової вагітності.

Експерименти на здорових вагітних щурах показали, що інгібування ферменту CYP2J2, і в результаті гальмування виробництва эпоксиэйкозотриеновых кислот EET, приводили до гіпертензії та ниркової недостатності. Однак у щурів, які страждають прееклампсією, все було навпаки: інгібування CYP2J2 сприяло зниженню тиску.

Всього коментарів: 0
avatar