29.04.2024
Понеділок,11:56
Вітаю Вас Гість

Коли краще завагітніти?

Коли краще завагітнітиРано чи пізно будь-яка сім'я планує народження дитини. Коли краще завагітніти, щоб виносити здорового малюка? Замислитися над цим питанням доводиться практично всім майбутнім батькам, адже в сучасних умовах на здоров'я жінки впливає безліч факторів, у тому числі вплив навколишнього середовища і способу життя. І не завжди виходить так, що це сприятливий вплив. Наприклад, прийняття ліків вбиває корисну мікрофлору, а забруднення екології та стреси послаблюють захисні функції організму.

Багато жінок дозволяють собі палити і вживати алкоголь. Це також надає згубний вплив на здоров'я майбутнього покоління. Тому вибір сприятливого часу для зачаття стає дуже важливим. Оптимальний момент для зародження потомства визначається здоров'ям обох батьків, медичними рекомендаціями, яка має атмосферою в родині. Але існує ще ряд рекомендацій, до яких необхідно прислухатися, хоча стовідсоткового успіху ніхто обіцяти не може.

Контрацептиви і вагітність

Використання тих чи інших методів контрацепції завдає шкоди організму матері і впливає на вибір часу для вагітності. Однак це не поширюється на бар'єрні контрацептиви, такі як діафрагма і презерватив. Якщо ми будемо говорити про пероральних методи захисту, то після їх останнього застосування повинно пройти від 2 до 4 менструальних циклів. У цей період краще завагітніти, оскільки встигає стабілізуватися гормональний фон жінки, а також вітамінно-мінеральний баланс.

Час після видалення внутрішньоматкової спіралі також не є особливо сприятливим у плані зачаття. Потрібно почекати, поки відновиться стінка матки, нормалізується активність маткових труб. У другий цикл після застосування паст-сперміцидів вже дозволяється зачаття майбутнього малюка.

Овуляція як найсприятливіший час для зачаття

Овуляція - це процес виходу яйцеклітини з яєчника в порожнину матки. У ці дні краще всього завагітніти. Для того щоб правильно вирахувати час, що припадає на овуляцію, необхідно знати свій менструальний цикл. В середньому вона припадає на тиждень або два до початку менструації. Наприклад, якщо у вас цикл 28 днів, то овуляція буде відбуватися на 14-16 день. Точне визначення моменту овуляції проводиться за допомогою тестів.

Досить ефективний спосіб визначення часу овуляції - вимірювання базальної температури. Висока температура в прямій кишці свідчить про початок виходу яйцеклітини. Існують деякі рекомендації для планування статі майбутньої дитини, вони не дають абсолютної гарантії, але повністю підтверджені лікарями-генетиками.

Стать дитини залежить від присутності в сперматозоїдах певної хромосоми - X для дівчинки і Y для хлопчика. Планування статі засновано на різній тривалості життя цих хромосом. Якщо ви хочете зачати хлопчика, займатися сексом необхідно безпосередньо в день овуляції, так як сперматозоїди з Y-хромосомою живуть від 24 до 36 годин. Завагітніти дівчинкою краще за два дні до овуляції, оскільки сперматозоїди, що несуть в собі X-хромосому, мають тривалість життя 48-72 години.

Вплив віку батьків на вагітність

Напевно вам знайомі такі вирази, як «пізня і рання вагітність». Здавалося б, вибір часу для народження дитини обумовлений тільки соціальними факторами. Однак краще завагітніти від 20 до 35 років, цей вік вважається найбільш сприятливим для народження дитини. Не дивлячись на те, що жінки здатні зачати з моменту статевого дозрівання до менопаузи (11-50 років), не варто ставитися до цього безвідповідально.

Жінки, які зважилися на вагітність перед самим настанням менопаузи, мають більший ризик народження дитини з генетичними відхиленнями, на зразок синдрому Дауна, а рання вагітність може завдати фізіологічну і психічну травму незміцнілому організму матері. Рекомендоване обмеження вікового періоду для материнства обумовлено фізичними і психічними особливостями жіночого здоров'я. Плодючість чоловіків в той чи інший період життя вченими поки остаточно не з'ясована.

Інші фактори, що впливають на зачаття

Вважається, що народила мати повинна почекати не менше двох років до наступного зачаття. Особливо це стосується жінок, які перенесли кесарів розтин. Після відривання дитини від грудей необхідна перерва в 6 місяців. Протягом цього часу організм матері повністю відновлюється.

Вагітність - не тільки виношування плоду всередині матки, але і перебудова всіх органів і систем організму. Якщо один або обидва з подружжя перенесли гостру інфекційну хворобу, краще завагітніти як мінімум через 2 роки. Жінки, які мають хронічні соматичні захворювання, повинні обов'язково перебувати в стадії ремісії і відсутності загострень протягом 2-5 років. І дуже важливо майбутнім батькам за 2 місяці до зачаття відмовитися від шкідливих звичок, це стосується і мами і тата.

Всього коментарів: 0
avatar