26.11.2024
Вівторок,15:43
Вітаю Вас Гість

Як прискорити відновлення після кесаревого розтину

Відновлення після кесаревого розтинуДосить тривалий період відновлення після кесаревого розтину до того ж ще й не надто приємний. Багато жінок хотіли б уникнути такої операції, але не у всіх це виходить. Найскладнішими вважаються перші дні після операції, але в цей час жінка, як правило, знаходиться в пологовому будинку, їй допомагають медсестри і лікарі: спостерігають за станом здоров'я, роблять перев'язки, допомагають перший раз встати з ліжка. Самостійно з усім цим впоратися практично неможливо, жінка ще дуже слабка, без сторонньої допомоги може впасти і отримати до всього іншого ще й травму.

Реанімація

При кесаревому розтині можливо два варіанти анестезії:

  • загальний наркоз;
  • епідуральна анестезія.

незалежно від обраного способу, перший день все ж доведеться провести в реанімації під постійним наглядом лікаря. Якийсь час після операції буде потрібно введення знеболюючого, крапельниця, вимірювання температури і тиску. Завдяки крапельниці в перший день породілля отримує всі поживні речовини внутрішньовенно, а є в перший день взагалі не можна, дозволяється тільки негазована вода.

Годин через 12 після операції відновлення після кесаревого розтину проходить переломний момент, коли жінка в перший раз самостійно встає і повинна сходити в туалет. Встати допомагає медсестра, вона ж проводить до туалету, якщо випадок важкий. Породілля повинна бути готова до того, що встав на ноги, вона відчує слабкість, запаморочення. Це цілком нормально, оскільки жінка перенесла порожнинну операцію.

Як відновитися після кесаревого розтину

Післяпологове відділення

наступного дня маму переведуть в післяпологове відділення, дитина, швидше за все, так і залишиться в дитячому. У деяких пологових будинках жінкам після кесаревого дозволяють відразу забрати малого до себе. У цьому випадку відновитися після кесаревого розтину буде дещо складніше, адже доведеться часто вставати до дитини, а це важко. З іншого боку близькість малюка багатьом жінкам допомагає забути про своїх неприємних відчуттях.

З того дня породіллі дозволять їсти м'ясні бульйони і пюре. В цей же час вона, швидше за все, зіткнеться з такими проблемами, як больові відчуття під час виконання простих дій:

  • зміни положення;
  • чхання;
  • вставання з ліжка.

Щоб полегшити свій стан, жінці рекомендується виконувати деякі правила:

  • 1. Повертаємося на бік. Спочатку підтягнути до себе ноги, уперши стопи в ліжко, потім підняти стегна, повернути їх і опустити назад на ліжко, а вже потім повертати верхню половину тулуба. Цей спосіб допоможе не тільки зменшити біль, але і знизити навантаження на шов, що теж дуже важливо.
  • 2. Правильно кашляємо. Якщо операція проводилася під загальним наркозом, в легенях неминуче накопичується слиз, яку потрібно буде вивести, і кращий спосіб - це саме кашель. Є особлива техніка, яка носить досить комічне назву - «гавкання». Для початку шов необхідно посилити, наприклад, руками або подушкою. Потім робите глибокий вдих, повністю наповнює легені. А після цього видаєте звуки, схожі на собачий гавкіт. Повторювати слід кілька разів.
  • 3. Встаємо з ліжка. Робити це необхідно дуже обережно, спочатку свешиваете з ліжка ноги, потім акуратно сідайте. Не варто вставати відразу, краще посидіти, звикнути до вертикального положення. Тільки після цього можна встати.

На 3-5 день у породіллі повинен бути перший стілець, після цього їй можна починати їсти звичайну їжу, з урахуванням обмежень для годуючих матерів. Крім того, у перші дні обов'язково знаходите можливість лежати на животі, це прискорить виведення крові з матки, інакше можуть утворитися згустки, а це загрожує гниттям і розвитком інфекції.

Будинки

На 7 день породіллі знімають шви і якщо з нею і дитиною все в порядку, виписують додому. З цього часу відновлення після кесаревого вступає в нову фазу, коли жінці доведеться самостійно справлятися з усіма проблемами. Доцільно попросити родичів і друзів допомогти хоча б у перші дні.

В іншому ж потрібно виконувати всі рекомендації лікаря, і протягом місяця здатися на плановий огляд, щоб лікар міг контролювати процес заживання швів, і у разі потреби надавати додаткову медичну допомогу.

Всього коментарів: 0
avatar