02.05.2024
Четвер,20:54
Вітаю Вас Гість

Солодкі напої - вірні супутники ожиріння

Солодкі напої Люди, які регулярно вживають солодкі напої, генетично більш схильні до ожиріння або надлишкової ваги, - повідомили дослідники з школи громадської охорони здоров'я в Гарварді. Автори стверджують, що їх дослідження є додаткові докази того, що генетичні чинники діють спільно з екологічними факторами і підвищують ризик ожиріння.

Головний автор, Лу Ци, доцент кафедри харчування, заявив: «Наше дослідження вперше надає дані від трьох провідних когорт, щоб показати: генетичні та дієтичні фактори - підсолоджені цукром напої - можуть взаємно впливати на вагу тіла і ризик ожиріння. Результати можуть мотивувати подальші дослідження взаємодій між геномними варіаціями і екологічними чинниками, що стосуються здоров'я людини.

Обсяги споживання підсолоджених напоїв у світі різко збільшилися

За останні 30 років світове споживання солодкої содової значно зросла. Вчені з Єльського центру продовольчої політики повідомили в жовтні 2011 року, що солодкі содові - джерело калорій №1 в раціоні американських підлітків.

Американці споживають в рік 100 фунтів цукру на людину тільки з напоїв. Попередні дослідження вказували на зв'язок між солодкими напоями, ожирінням і деякими хронічними захворюваннями, такими як діабет. Гарвардська «Лист здоров'я» 2006 року зв'язало зростання ризику ожиріння з частим споживанням солодких напоїв. Тим не менше, ніхто не зміг точно визначити вплив навколишнього середовища на генетичну схильність до ожиріння.

Лю Ци і команда зібрали і вивчили дані про 198 229 дорослих людей, якими були заповнені різні анкети, що містять питання про споживання їжі і пиття протягом довгого часу. Всі вони були особами кавказької національності.

Дослідники розділили учасників на чотири групи в залежності від споживання солодких напоїв:

  • група дуже низького споживання - учасники випивали максимум один солодкий напій в місяць;
  • група низького споживання - учасники випивали від 1 до 4 напоїв на місяць;
  • група середнього споживання - від двох до 6 порцій на тиждень;
  • група високого споживання - принаймні, один напій в день.

Для того щоб уявити загальну генетичну схильність, результат був розроблений на основі 32-однонуклеотидних поліморфізмів, як відомо, пов'язаних з індексом маси тіла (ІМТ).

Автори виявили, що учасники групи високого споживання мали в два рази більшою генетичною схильністю до високого ІМТ у порівнянні з учасниками групи дуже низького споживання. Дослідник пояснили, що «регулярне вживання солодких напоїв може посилити генетичний ризик ожиріння. Крім того, люди з більшою генетичною схильністю до ожиріння, здається, більш сприйнятливі до шкідливим впливом солодкої газованої води на ІМТ.

«Газовані напої є однією з рушійних сил епідемії ожиріння», - каже Френк Ху, професор в області харчування і епідеміології в HSPH і співавтор цього дослідження. «З отриманих результатів випливає висновок: генетичні ефекти ожиріння можуть бути компенсовані здоровою їжею і вибірковістю в напоях».

Регулярне вживання солодких напоїв і продуктів харчування також може сповільнити роботу мозку і погіршити пам'ять, повідомили дослідники Каліфорнійського університету.

А дослідники з школи охорони здоров'я Джона Хопкінса стверджують, що діти і підлітки пили б менше солодких напоїв, якщо на етикетці була б наведена інформація про калоріях.

Всього коментарів: 0
avatar