22.11.2024
П`ятниця,00:42
Вітаю Вас Гість

Ми не можемо переживати і аналізувати одночасно

Емоційні переживання і аналітичний розрахунок На думку вчених відділи мозку, що аналізують інформацію, пригнічують соціальні функції. Одночасно внутрішній аналіз і реакція на навколишній світ функціонувати не можуть.

Вчені виявили, що певні відділи мозку, що проявляють активність, коли ми думаємо про соціальні проблеми або живих людях, пригнічують зони, які ми використовуємо при статистичному аналізі. Наприклад, це оцінка фізичних величин або зведення дебету і кредиту. І навпаки: аналітичні зони мозку пригнічують соціальні.

Дослідження, очолене вченими з університету в Клівленді, штат Огайо, США, може дати відповідь на питання, чому деякі керівники не можуть одночасно займатися скороченням витрат і забезпеченням соціальних потреб працівників.

Автори також пропонують способи лікування таких хвороб як, наприклад, аутизм і шизофренія.

Переживання і аналіз - два взаємовиключних процесу

Дане дослідження стало першим експериментом, показує, що люди мають вбудований нейронный обмежувач, який не дозволяє нам думати про проблеми насущні і вирішувати аналітичні завдання в один і той же час.

Коли мозок знаходиться в стані спокою, то він вільно може перемикатися між різними нейронними ланцюгами. Однак, за словами вчених, коли людина починає вирішувати цілеспрямовану завдання, задіюються тільки певні нейронні шляху.

Провідний автор роботи Ентоні Джек, доцент кафедри когнітивних наук університету Case Western Reserve, заявив у прес-блозі Вузу, що за активної мозкової діяльності «включаються розвинені когнітивні структури». «А нейронні шляхи, що відповідають за аналітичне мислення і мислення «соціальне», частково взаємно виключають один одного», - пояснює Джек.

Різні схеми мозкової активності

Аналітичне та соціальне мислення

Раніше було тільки дві наукові теорії з приводу того, що саме змушує наш мозок працювати за такою схемою. Перша точка зору полягає в тому, що під час роботи однієї частини мозку, інша просто відключається.

Інша теорія говорить, що людський мозок розділений на дві нейронні мережі. Одна мережа відповідає за «зовнішнє» мислення, інша - за «внутрішнє». Тобто, одна частина мозку контролює навколишній світ, а інша займається самоаналізом.

Проте після появи нового дослідження, з'явилася більш правдоподібна ідея. Одна зона мозку - це аналітичне мислення, інша - «соціальне». Дана теорія була підтверджена експериментально. «Це говорить нам про те, що структура мозку дорослої людини має певні обмеження, що не дозволяють мислити всебічно», - каже Джек.

Прогалину в поясненні

Джек стверджує, що натхненням для дослідження послужив одвічне філософське питання: чому ми можемо сказати, як саме працює мозок, але не можемо зрозуміти, чому це робить нас особистістю?

Те, що інтригує вчених, зацікавлених у дослідженні мозку і те, що вони називають «пробіл у поясненні», Джек описує як «розбіжність між емпіричним розумінням і науковими знаннями».

Повертаючись до 2006 року, коли ад'юнкт-професор філософії в Університеті Міссурі Філіп Роббінс пояснив це явище, як різниця в нейронної структурі, Джек говорить: «Я був щиро здивований, що теорія Роббінса відповідає нашій власній».

Обчислювальні та емоційні функції мозку не сумісні

Результат

Дослідники припускають, що їх висновки мають велике значення для розуміння ряду хвороб і розладів, які мають дисфункції соціальної складової: тривога, депресія, СДУГ і шизофренія.

Вчені пропонують використовувати свої ідеї на практиці, наприклад для боротьби з такими захворюваннями, як аутизм або синдром Вільямса. Люди, які страждають аутизмом, як правило, дуже добре справляються з завданнями візуально-просторового мислення, але їх соціальні навички залишають бажати кращого. А пацієнти з синдромом Вільямса навпаки: приємні і доброзичливі у спілкуванні, погано справляються з візуально-просторовими тестами.

«Лікування повинно забезпечити баланс між двома частинами мозку», - припускає Джек. Сучасні методи боротьби з недугою, включаючи реабілітацію, освіту, по всій видимості, працюють в основному на зміцнення аналітичної нейронної мережі. «Тим не менш, ми знайшли спосіб, який дозволить розвинути соціальні навички», - каже Джек.

Всього коментарів: 0
avatar