26.11.2024
Вівторок,13:16
Вітаю Вас Гість

Лікарські трави для сухої шкіри

Трави для сухої шкіриСуха шкіра вимагає дбайливого догляду і уважного ставлення до свого організму. Дуже часто суха шкіра лущиться і червоніє з-за зневоднення і нестачі вітамінів А, В, С і мінералів. Застосовуються в косметології трави для сухої шкіри містять ці відсутні компоненти. Використання відварів трав для вмивання, примочок і масок одночасно з правильним збалансованим харчуванням і прийомом мультивітамінних препаратів (за рекомендацією лікаря), а також щоденного дотримання питного режиму допоможе впоратися з сухою шкірою. Кожен вітамін і мінерал має свою функцію в організмі, і його нестача по-особливому впливає на шкіру.

Дефіцит вітаміну А призводить не тільки до сухості і лущення шкіри, але і до зниження апетиту, погіршення сутінкового зору, запалення очей, випадання волосся. Вітамін А трави для сухої шкіри містять у вигляді каротину, який накопичується в організмі і по мірі необхідності перетворюється у вітамін А. Незатребуваний каротин є хорошим антиоксидантом і захистом для клітин.

При нестачі вітаміну У суха шкіра червоніє, виникає свербіж і подразнення, з'являється схильність до дерматитів і схильність до раннього старіння шкіри. Страждає нервова система і зір. Якщо говорити про рослини, то вітамін В міститься в зелені, бобових, злаках. Його джерелом є і деякі лікарські трави.

Нестача вітаміну С призводить до сухості шкіри, ламкості волосся, стомлюваності, схильність до появи синців (ламкість капілярів), кровоточивості ясен. Його недостатньо в організмі практично кожної дорослої людини. Між тим, вітамін С містять дуже багато трави для сухої шкіри.

Як приготувати трав'яний відвар

Трав'яний відвар найкраще заварювати як звичайний чай, або приготувати на водяній бані. Для приготування відвару потрібно сухого сировини і води в пропорції 1:20. У першому випадку сировина заливається окропом і вкривається утеплюючим ковпаком на 30 хв, потім проціджують. У другому - потримати на «бані» 15 хв.

В охолоджений відвар трав можна додати рослинні і ефірні масла, розчинені в невеликій кількості (на кінчику ножа) меду. Відвар використовують для промивання і протирання шкіри, компресів і примочок. Його можна зробити водною основою для маски або крему.

Які трави корисні для сухої шкіри

Для приготування масок, полоскань, лосьйонів використовуються трави для сухої шкіри, що містять речовини, корисні для цього типу шкіри. Для початку ви можете підтримати свою шкіру перерахованими травами, які є у вас вдома або продають в сусідній аптеці. Поступово можна спробувати їх все і вибрати найбільш підходящий варіант.

  • Квітки липи - поряд з іншими корисними елементами містять ефірне масло, вітамін С і каротин;
  • Деревій - багатий вітаміном С і містить ефірну олію;
  • Хміль, пелюстки троянд - вітамін С, каротин, ефірна олія;
  • Жасмин - містить найцінніше ефірне масло;
  • Кріп - вітамін С, каротин, ефірна олія, кальцій, залізо, калій;
  • М'ята - каротин, ефірне олія;
  • Ромашка - вітамін С, каротин, ефірна олія, мікроелементи;
  • Фіалка триколірна, мати-й-мачуха, - вітамін С, каротин;
  • Кропива - вітамін С, каротин, мікро - і макроелементи.

Для приготування відварів трави для сухої шкіри можна змішувати в рівних пропорціях або використовувати окремо. І не забувайте про збалансоване харчування.

Всього коментарів: 0
avatar