13.11.2018
Вівторок,09:35
Вітаю Вас Гість

Сверблячий дерматоз: види, симптоми, лікування

Сверблячих дерматозЗахворювання, які входять в групу нейродермітів були виявлені і об'єднані вченими понад століття тому. Вони характеризуються, в першу чергу, сильним свербінням, по-друге, схильність шкіри до появи лихенификации (потовщення шкіри з численними складками). Але оскільки етіологія кожного різновиду детально не вивчена, переважніше в даний час нейродерміти класифікувати, як «сверблячих дерматоз». До зудящього дерматозу відносяться такі хвороби, як пруріго (у дітей і дорослих), атопічний дерматит, поліморфний дерматоз вагітних, міхурові дерматози та ін

Пруріго Гебры

Пруріго відноситься до групи сверблячих дерматозів, і інакше його називають почесухой. Виділяють 2 основні форми захворювання: пруріго Гебры і пруріго Гайда.

Пруріго Гебры хворіють діти, які мають гіповітамінози та дистрофічні розлади. Захворювання виникає на першому році життя як дитяча кропив'янка, пізніше з'являються висипання у вигляді сильно сверблячих великих вузликів, розташованих на згинах рук і ніг. Спочатку вузлики мають колір здорової шкіри, після нанесення шкіра ущільнюється, лущиться і стає сіро-коричневого забарвлення.

Часто свербець ускладнюється вторинною інфекцією. Для захворювання характерне збільшення стегнових і пахових лімфовузлів. Із-за сильного свербежу виникають нервові розлади. Захворювання хронічне. Лікування: призначають седативні та знеболювальні препарати: димедрол, бром, супрастин, кальцій, вітаміни С, В1, РР, глицерофосфаты. Зовнішньо застосовують протисвербіжні мазі (що мають у складі сірку і дьоготь) і УФ опромінення.

Симптоми сверблячих дерматозів, лікування

Пруріго Гайда

Рідкісне захворювання, хворіють переважно жінки від 30 до 40 років. Справжні причини захворювання досі не з'ясовані, передбачається, що захворювання пов'язане з гормональними розладами, розладом обміну речовин і аутоинтоксикацией. Пруріго Гайда супроводжується сильним свербежем та висипаннями щільних вузлів розміром від вишні до горіха. Колір висипань спочатку рожевий, потім ціанотичний. Поверхня або гладка, або луската, розташовуються на згинах рук і ніг, рідше на тілі. Перебіг тривалий, вузлики зберігаються роками. Характер лікування залежить від симптомів.

Атопічний дерматит

Сверблячий дерматоз має алергічну природу, важливу роль в розвитку якої відіграє спадковий фактор, стреси і наявність алергенів (харчових, хімічних, лікарських, побутових). Атопічний дерматит умовно ділять на три форми: дитячий, дитячий та дорослий. Основні симптоми, характерні для всіх трьох форм: сильний свербіж, інтенсивне почервоніння, утворення папул (ущільнень), екскоріаціі (мимовільні поверхневі розриви шкіри), кірки, лущення і сухість шкіри.

  • 1. У дитячому віці клінічна картина визначається висипаннями на обличчі, на зовнішніх та внутрішніх поверхнях згинів рук і ніг.
  • 2. Форма другого вікового періоду характеризується наявністю сильного почервоніння, папул, лущенням, інфільтрацією, з'являється зайва складка нижньої повіки, запальні і ексудативні (з виділенням рідини) явища згладжені.
  • 3. У дорослих при захворюванні явно виражена lichenification (щільні складки шкіри), інфільтрація, почервоніння набуває синюватий відтінок, висипання локалізовані на обличчі, шиї, верхніх кінцівках і верхньої частини тулуба. При лікуванні призначають дієту, продукти якої не викликають алергічних реакцій. Застосовують антигістамінні препарати і транквілізатори, зовнішньо використовують гормональні, протизапальні, зудоснимающие мазі.

Дерматоз вагітних

Поліморфний дерматоз

Найчастіше цей сверблячий дерматоз починається в останньому триместрі вагітності, виражений сильний свербіж, на шкірі живота з'являються папули (ущільнення) діаметром 1-2 мм, потім уражаються шкіра грудей і рук. Висип розвивається близько півтора тижнів і згасає протягом 10 днів. На плід поліморфний дерматоз ніякого негативного впливу не робить. Лікування: всередину призначають седативні та антигістамінні препарати, кортикостероїдні мазі для зовнішнього застосування. Сильний свербіж викликають і деякі з міхурових дерматитів, наприклад, герпес вагітних.

Герпес вагітних

Незважаючи на назву, до вірусу герпесу ця хвороба ніякого відношення не має. Це аутоімунне шкірне захворювання, збори тільки у вагітних жінок або відразу після пологів. Часто цю хворобу супроводжують і інші аутоімунні захворювання. Ознаки герпесу вагітних можуть з'явитися в будь-який момент вагітності або через добу після пологів.

Перші папули з'являються в області пупка, потім стрімко поширюються на стегна, живіт і груди. Також вражаються долоні і стопи. Папули перетворюються у заповнені рідиною пухирці (булли), виражений сильний свербіж. Симптоми зникають самостійно, з плином часу, але спровокувати рецидив може наступна вагітність, менструації і контрацептиви. Дитина може народитися дещо раніше строку і бути гіпотрофічною, але хвороба не загрожує її життю. Лікування спрямоване на захист від вторинної інфекції і зниження сверблячки.

Профілактика сверблячих дерматозів зводиться до підвищеної уваги до потреб власного організму: своєчасно виявляти алерген і уникати надалі, ретельно дотримуватися правил гігієни, у разі виникнення проблем зі здоров'ям негайно звернутися до лікаря.

Всього коментарів: 0
avatar