13.11.2018
Вівторок,10:35
Вітаю Вас Гість

Підошовні бородавки: контакт з вірусом не означає захворювання

Підошовні бородавкиВірус папіломи людини, проникаючи в організм через мікротріщини або порізи шкіри ніг, може викликати підошовні бородавки. Це доброякісне новоутворення, і воно вражає підошви ніг. Більшість підошовних бородавок не представляють серйозної загрози здоров'ю, та їх лікування не потрібно. Але в деяких випадках вони стають надокучливими і заподіюють біль при ходьбі. Якщо позбутися від бородавок самостійно не виходить, цілком імовірно, доведеться звернутися до лікаря. Підошовні бородавки проявляють себе одним або кількома ознаками, перерахованими нижче:

 • Невеликі м'ясисті нарости на підошвах ніг;
 • Жорстка потовщена шкіра (мозоль) там, де бородавка росте всередину;
 • Чорнота (невеликий згусток кровоносних судин);
 • Нерівності на шкірі ніг;
 • Хворобливі відчуття, особливо при ходьбі.

Коли виникає біль або змінюється колір бородавки, а також, якщо бородавки множаться, незважаючи на лікування, слід подумати про візит до лікаря. Діабет, ВІЛ або СНІД, пошкодження нервових закінчення - безумовний привід відмовитися від домашнього лікування підошовних бородавок.

Заразні чи підошовні бородавки

У кожної людини своя імунна система, яка по-різному сприймає вірус папіломи людини (ВПЛ). Та й сам бородавочный ВПЛ штам не дуже заразний. Тому далеко не кожен контакт з вірусом викликає підошовні бородавки. Однак вірус зберігається та розмножується в теплому вологому середовищі: душових, громадських басейнах, роздягальнях. Отже, при ходьбі босоніж у таких місцях можна заразитися вірусом. Правда для цього необхідно мати на стопі микротрещину або поріз, через який вірус проникне в шкіру. Тривале перебування у воді призводить до розм'якшення шкіри і підвищення її проникності. Це також створює шлях проникнення вірусу. Іноді вірус поширюється від початкового місця проникнення, в цьому випадку утворюється відразу кілька бородавок в одній області, або одиночні великі бородавки в багатьох місцях.

У кого можуть з'явитися підошовні бородавки

У будь-якої людини можуть з'явитися підошовні бородавки, але існує так звана група ризику:

 • Діти і підлітки;
 • Люди з ослабленим імунітетом;
 • Люди, сприйнятливі до вірусу.

На сьогоднішній день лікарі не можуть назвати причину, по якій деякі люди найбільш чутливі до вірусу.

Якщо підошовні бородавки викликають біль, ви можете мимоволі змінити ходу або поставу, в кінцевому підсумку, це може призвести до відчуття дискомфорту у м'язах або суглобах при ходьбі або бігу.

Видалення підошовних бородавок

Існують різні медичні способи видалення підошовних бородавок. Більшість з них болючі і викликають ураження шкіри. Однак вони дозволяють позбутися від бородавок протягом нетривалого періоду часу.

 • 1. Кріотерапія (заморожування). Процедура здійснюється лікарем. Для заморожування застосовується рідкий азот у вигляді спрею або ватного аплікатора. Протягом тижня бородавочная тканина відмирає. Процедура болюча, іноді призводить до утворення пухирів, які проходять самі собою.
 • 2. Імунотерапія. Ефект лікування ґрунтується на зміцненні імунітету і відторгнення бородавок імунною системою. Для імунотерапії використовується інтерферон або введення антигену, що стимулює імунну систему. Щеплення проти паротиту допомагає боротися з бородавками. Лікування інтерфероном може викликати грипоподібний стан в перші години після застосування. Воно часто болісно.
 • 3. Міні операції. Підошовні бородавки видаляють з допомогою електричної голки. Шкіра перед операцією знеболюється. Операція супроводжується ризиком утворення рубців.
 • 4. Видалення підошовних бородавок лазером. Сфокусований світловий потік припікає дрібні кровоносні судини. Уражена тканина відмирає, бородавка відпадає. Цей спосіб видалення бородавок на підошвах ніг може викликати біль і шрами. Після лікування потрібно період реабілітації, протягом якого необхідно міняти пов'язки, видаляти мертві тканини і наносити крем з антибіотиком для захисту від інфікування.

Підошовні бородавки, лікування в домашніх умовах

До походу до лікаря можна спробувати вилікувати підошовні бородавки самостійно. Для лікування використовуються народні засоби і медичні препарати, що відпускаються без рецепта.

 • 1. Саліцилова кислота. Препарати від бородавок з саліцилової кислотою продаються без рецепту у вигляді пластиру або рідини. Ці засоби руйнують бородавку поступово, знімаючи шар за шаром. Пластир необхідно міняти кожні 48 годин, а рідину прикладають двічі в день. Щодня ви повинні будете очищати підошовні бородавки від мертвих шарів. Для повного видалення бородавки може знадобитися кілька тижнів.
 • 2. Заморожування за допомогою сполук, що продаються без рецепта (креми, гелі). Така кріотерапія значно менш ефективна, ніж заморожування, вироблене лікарем.
 • 3. Срібна клейка стрічка наклеюється на бородавку. Мертві тканини видаляються пемзою або наждачним папером.
 • 4. Яблучний оцет. Аплікації з яблучним оцтом наносяться на бородавку на 20 хв. Мертві тканини м'яко видаляють пемзою.

Якщо домашні засоби не допомагають, тоді лікування призначить лікар. Однак дуже часто підошовні бородавки не вимагають лікування. Вони проходять самі по собі, без застосування лікування протягом кількох років. Якщо бородавки заподіюють біль або множаться, їх необхідно показати лікарю.

Всього коментарів: 0
avatar