13.11.2018
Вівторок,09:40
Вітаю Вас Гість

Кандидоз у жінок або вагінальна молочниця, викликана дріжджовим грибком

Вагінальний кандидоз у жінок: симптоми і лікуванняВагінальна молочниця (або молочниця) - це дріжджова інфекція, викликана одним з видів грибка Candida, як правило, Candida albicans. Може торкатися всіх жінок, але частіше зустрічається серед вагітних, які мають слабку імунну систему, і жіночої статі у віці від 30 до 50. Молочниця або кандидоз у жінок, як правило, періодичне явище - може повертатися знову після пройденого лікування.

Грибок candida albicans існує природно в піхві. До тих пір поки він розмножується не сильно, жінка може його не помічати. Однак іноді грибок розвивається настільки стрімко, що може стати причиною набряку піхви і вульви.

Вульва відноситься до зовнішніх жіночих статевих органів. Існуючий же термін «піхва», який зазвичай використовується для позначення жіночих статевих органів, відноситься до внутрішньої структурі. Саме в такому сенсі надалі будуть згадуватися ці два поняття.

Кандидозний баланіт - запалення голівки статевого члена - іноді розвивається у чоловіків, чиї статеві партнерки мають молочницю, проте це трапляється дуже рідко, на відміну від жіночої статевої дріжджовий інфекції. Молочниця не передається статевим шляхом.

Симптоми жіночого кандидозу

Кандидоз у жінок не залишається непоміченим, оскільки проявляється неприємними симптомами:

 • свербіж вульви;
 • хворобливі відчуття і подразнення вульви;
 • піхвові виділення;
 • поверхнева диспареуния (біль, дискомфорт протягом статевого акту);
 • дизурія (дискомфорт, біль під час сечовипускання).

Жінки також можуть відчувати запалення вульви/піхви (вульвовагинальное запалення). Ознаки вульвовагінального запалення:

 • вульва або піхву стають червоними (еритема);
 • тріскається шкіра піхви;
 • набряки (якщо набряк стає серйозним, можливо запалення);
 • виразки в наближених місцях (рідко).

Якщо у жінки спостерігаються виразки в прилеглих областях, це також може бути ознакою наявності інших грибків або герпесу симплекс. Виділення з піхви є нормальним явищем. Виділення можуть бути водянистими, білими або з гноєм (гнійними).

Ознаки і причини кандидозу у жінок

Причини кандидозу (молочниці) у жінок

У багатьох випадках молочниця викликана грибком Candida albicans. Цей грибок в основному присутня в роті і піхву. Найбільш вірогідні наступні причини кандидозу у жінок:

 • 1. Вагітність - зміни гормонального рівня у вагітної жінки можуть зробити її більш сприйнятливою до розвитку молочниці.
 • 2. Цукровий діабет - якщо жінка-діабетик погано контрольована, вона знаходиться на дуже високому рівні ризику розвитку кандидозу.
 • 3. Антибіотики - прийом антибіотиків підвищують можливість розвитку молочниці. За даними дослідження, проведеного у Великобританії, близько 30% жінок, які приймають системні або внутрівагінально антибіотики, схильні до розвитку молочниці.
 • 4. Слабка імунна система - жінки, які мають ослаблену імунну систему, які страждають на ВІЛ/СНІД, які проходять курс хіміотерапії і хворіють вовчак, в порівнянні з іншими жінками більш схильні кандидозу.
 • 5. Контрацептиви - деякі фахівці стверджують, що оральні контрацептиви підвищують розвиток жіночої дріжджовий інфекції. Однак інша їх частина заявляє, що у використанні контрацептивів ні підвищення ризику.
 • 6. Оральний секс - жінки, які займаються оральним сексом, найбільш схильні до розвитку кандидозу.

Отримано підтвердження, що обтягуючий одяг збільшує ризик захворювання молочницею. Однак це не стосується випадків з гігієнічними прокладками.

З-за чого з'являється кандидоз статевих органів, як його вилікувати

Діагностика і лікування кандидозу у жінок

Лікар, як правило, розпізнає кандидоз (молочницю) за зовнішніми ознаками і симптомами. Однак якщо захворювання повертається знову після лікування, бажано зробити тест вагінальної секреції, щоб упевнитися, що проблема викликана саме грибком, а не іншим захворюванням, наприклад, бактеріальним вагінозом або трихомоніазом.

Для лікування кандидозу від 1 до 3 днів приймають антигрибкові препарати, цього зазвичай достатньо, щоб позбутися від інфекції. Якщо симптоми ускладнені, лікування може потребувати більше часу.

Ліки приймаються орально (через ротову порожнину) або внутривагинально. До препаратів, що вводяться внутривагинально, відносяться внутрівагінально свічки. Оральні препарати можуть викликати деякі побічні ефекти, включаючи нудоту, розлад шлунку, запор, діарею, блювоту, та/або здуття живота.

Внутрівагінально свічки включають клотримазол, еконазол, або міконазол. Вони набагато рідше викликають побічні ефекти, однак, можуть бути незручні у використанні і іноді викликають невелике подразнення при введенні. Деякі пацієнтки стверджують, що свічки викликають печіння на початковому етапі. Також вони можуть пошкодити латекс презервативів і діафрагм (різновиди контрацептивів).

Якщо пацієнтці від 12 до 16 років, їй даються оральні протигрибкові препарати, такі як флюконазол або ітраконазол. При виявленні виразок на вульві застосовують спеціальний крем: клотримазол або еконазол. Якщо молочниця не зникає після лікування, пацієнтку слід поінформувати лікаря.

Вагітним і годуючим жінкам слід застосовувати внутрівагінально свічки і ніяк не оральні антигрибкові препарати, так як вони можуть бути передані дитині. Приклади внутривагинальных свічок, рекомендованих для вагітних і годуючих матерів: клотримазол, еконазол або міконазол. Повний курс зазвичай триває 7 днів або більше. Вагітні жінки повинні бути гранично обережні при введенні свічки з аплікатором, так як він може пошкодити шийку матки.

Деякі препарати для лікування кандидозу у жінок відпускаються без рецепта лікаря, наприклад, флюканазол в таблетках. При первинному кандидозі рекомендується не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря. Важливо, щоб молочниця була виявлена на початковому етапі. Не рекомендується також тривало приймати доступні препарати без консультації у лікаря.

Лікування кандидозу у жінок: свічками, таблетками та ін.

Симптоми молочниці можна полегшити

Для полегшення симптомів молочниці необхідно ввести деякі обмеження в свій повсякденний побут, тобто не використовувати:

 • парфюмированое мило, вагінальні дезодоранти, гелі для душу в області піхви, використовуйте тільки воду;
 • презервативи з латексу;
 • сперміцидні креми;
 • лубриканти;
 • синтетичні речі і щільно облягаючий одяг, бавовняну білизну краще.

Деяким категоріям жінок при повторному кандидозі необхідно звернутися до лікаря, до них відносяться:

 • вагітні жінки;
 • з болем внизу живота;
 • при стійких не змінюються симптомах;
 • не відвідували лікаря більше року і мають 2 рецидиву протягом одного року;
 • після венеричних захворювань;
 • якщо протигрибкові препарати не ефективні;
 • за поганої реакції на протигрибкові препарати.

При часто повторюваному кандидозі призначається підтримуюча терапія. Дослідження показують, що оральний флюконазол, що приймається щотижня, є ефективним для запобігання рецидиву.

Також ефективні оральний итраконзол або внутривагинальный клотримазол, застосовуваний щомісяця.

Всього коментарів: 0
avatar